Bağdat Caddesi’nde teröre lanet yürüyüşü…

Dağlıca ve Iğdır’da yaşanan terör saldırıları sonrasında Bağdat Caddesi’nde teröre lanet yürüyüşü düzenledi. Sevinçlerin ve coşkulu kutlamaların yanı sıra Cumhuriyet yürüyüşleri ile de gündeme gelen Bağdat Caddesi’nin, bu misyonuna teröre lanet yürüyüşünün eklenmesi elbette hiç arzu edilen bir şey değildi.

Tolga Ferhatoğlu’nun objektifinden yansıyan karelerden de anlaşılacağı gibi Kadıköylüler oldukça kızgın, ancak sağduyulu…

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ’NDEN MESAJ…

Öte yandan, Fenerbahçe Spor Kulübü bir mesaj yayınlayarak “Kimse bu soruna duyarsız ve kayıtsız kalamaz, kalmamalıdır” dedi. İşte Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yayınladığı mesajın tam metni:

Yürüyüş, akşam saatlerinde Suadiye Zara’nın önünden başladı ve Kadıköy’e kadar devam etti. Kadıköy Meydanı’ndan Moda’ya yönelen halka işyerlerinden destek yağarken, vatandaşlardan da yürüyüşe katılanlar oldu…

Her gün gelen şehit haberleri ve bunlara karşı sadece baş sağlığı dilemek, çaresizce bekleyip hiçbir şey yapamadan, en az paylaşılan evlat acıları kadar ağır. Artık vatan toprağı için canını veren yiğitlerin ardından baş sağlığı dilemek istemiyoruz. Artık akan kana son vermek, bizim için kanını akıtan bunca insanın ardından yeni canlar yitirmemek, kan akmamasını sağlamak için üzerimize düşeni yapmak için harekete geçmek istiyoruz.

Bir sivil toplum kuruluşu olarak bizlerin yapabilecekleri sınırlı, ancak bu meselenin çözümü için bize verilebilecek her görevi ifaya hazır ve amadeyiz. Bu vesile ile işaret etmek isteriz ki, karşı karşıya olduğumuz sorun, herkes tarafından samimi bir şekilde bir araya gelinerek çözülebilecek büyüklükte ve ağırlıktadır. Kimsenin bu soruna duyarsız ve sessiz kalma lüksü yoktur. Her türlü düşünceden ve beklentiden öte, herkesin elini taşın altına sokarak çözebileceği devasa bir sorundur. Herkes sorumluluklarını bilmeli, karşılıklı suçlama ile vakit kaybetmeden akan kanı durdurmayı ilk amaç olarak benimsemelidir.

Artık duymaya alıştığımız şehit sayıları, 1 de olsa 16 da olsa esasen aynı ağırlıkta üzücüdür. Yitip giden bu insanlarımızı geri getirecek bir güç, bu büyük acıyı dindirecek hiçbir şey yoktur. Bizlerin güvenliği için kanını, canını veren vatan evlatlarımızın arkasından onların hatırasına ne yaparsak yapalım, yokluklarını giderebilmemiz asla mümkün değildir. Bugün ‘Artık yeter!’ demek zamanıdır. Canlarını veren vatan evlatlarımız, bizlerin ve ülkemizin birliği ve güvenliği için şehit olmuştur. Sen/biz, onlar/biz ayrımı yapmak, suçu o tarafa bu tarafa atmak, sorumluluk almak için beklemek, çözüm üretmek için fayda beklemek zamanı değildir. Zaman yeter deme zamanıdır.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

(Fotoğraflar: Tolga Ferhatoğlu)

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor formaları giymiş taraftarların yoğunlukta olduğu yürüyüşte büyük tepki derinden hissedildi…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı