Bağdat Caddesi’nde Su Sporları Şenliği

Kadıköy Su Sporları Şenliği, 7 Mayıs Pazar günü başlıyor. Şenliğin ilk gününde Kadıköy’de bulunan yelken, kürek ve yüzme kulüplerinin işbirliğiyle yelkenliler, balıkadamlar ve kürek takımları, Bağdat Caddesi’nde geçit yapacak.

Koleksiyoner Seyhun Binzet’in arşivinden seçilen özel fotoğrafların yer aldığı “Kadıköy’de Spor Suda Doğdu” sergisi ile Kadıköy’de bulunan su sporları kulüplerinin işbirliğiyle atölye, söyleşi ve seminerlerin gerçekleştirileceği Su Sporları Şenliği, bir ay boyunca sürecek.

Su Sporları Şenliği

FOTOĞRAFLARLA KADIKÖY’DE DENİZ YAŞAMI…

Kadıköy’ün su sporları tarihine ışık tutacak olan “Kadıköy’de Spor Suda Doğdu” sergisi, şenliğin başlangıç tarihi olan 7 Mayıs Pazar günü saat 16:00’da Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde açılıyor. Koleksiyoner Seyhun Binzet’in arşivinden seçilen birbirinden özel fotoğraflar ve Mimar Engin Özden’in düzenlemeleriyle hazırlanan sergi, geniş fotoğraf yelpazesiyle Kadıköy’ün 1800’lü yıllarından 1960’lı yıllarına kadarki dönemi yansıtıyor.  Yüzme, kürek, yelken ve su yaşamı başlıklarında hazırlanan sergi, 350’nin üzerinde görseli ilk kez İstanbullularla buluşturacak. Sergide yer alacak eserler içerisinde Kadıköy’ün su sporlarına ev sahipliği yapan koylarının ve köklü kulüplerinin birbirinden değerli tanıklıkları yer alıyor.

Su Sporları Senligi

BAĞDAT CADDESİ’NDE DENİZ RÜZGARI…

Serginin açılış günü olan 7 Mayıs Pazar günü, aynı zamanda Bağdat Caddesi’nde deniz rüzgarı estirecek. Kadıköy Su Sporları Festival Yürüyüşü, saat 14:00’de Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal Işıklar’dan başlayacak. Kadıköy’de bulunan yelken, kürek ve yüzme kulüplerinin işbirliğiyle organize edilecek olan yürüyüşte yelkenliler, balıkadamlar ve kürek takımları caddeye inecek. Kulüplerin flama ve sporcularıyla katılacağı yürüyüş sonrasında katılımcılar, sergi alanına gelerek “Kadıköy’de Spor Suda Doğdu” sergisini birlikte açacak.

CKM’YE YELKEN SİMÜLATÖRÜ KURULACAK…

Sergi boyunca Kadıköy’de bulunan su sporları kulüpleri ile birlikte atölye, söyleşi ve seminerlerin yer alacağı sergi alanına yerleştirilecek simülatörler, her yaştan İstanbulluya deniz havası aldıracak. Mayıs ayı boyunca düzenlenecek etkinlikler kapsamında Caddebostan Kültür Merkezi’nde bir yelken simülatörü kurulacak. Kadıköylüler ve ilçedeki okullardan öğrenciler sergiyi gezerken su sporlarıyla ilgili simülatörü kullanacak, kulüplerin kuracağı stantları gezecek, atölyelere katılma imkânı bulacak. Şenlik kapsamında Gemici Bağı, Kuvvet İstasyonu, Denge İstasyonu gibi atölyeler ve “Su Sporlarının Olimpik Hikayeleri”, “Sualtı Fotoğrafçılığı” söyleşileri meraklılarıyla buluşacak.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı