Bağdat Caddesi yine faciadan döndü

Bağdat Caddesi

Dünyanın marka noktası Bağdat Caddesi’nden ardı ardına kara haberler geliyor. Sara krizi geçirdiği öne sürülen şoför direksiyon hakimiyetini kaybetti, dev elektrik direğini yıktı geçti ve karşı kaldırıma daldı. Yüreklerin ağza geldiği anlardan sadece bir gün önce de 2 kişinin öldüğü ve 8 kişinin yaralandığı feci kazalar yürekleri dağlamıştı.

Bir zamanlar huzur ve mutluluk köşesi Bağdat Caddesi, artık birbirinden kara haberlerle gündemden düşmüyor.

Bağdat Caddesi
Hafriyat kamyonu, çarpmanın şiddetiyle kaldırımı biçti; elektrik direğini devirmesinin ardından bir otomobili de altına alarak durabildi. Şans eseri caddede kimsenin zarar görmemesi yüreklere su serperken, elektrik direğinin yola değil de kaldırım üzeri ve kafelerin olduğu yöne devrilmesi halinde büyük bir facia yaşanması ihtimaldi…

CADDENİN ANA GÜNDEMİ, HAFRİYAT KAMYONLARI VE AŞIRI HIZ…

Can kayıplarının önüne geçmek için emniyet güçleri tarafından başlatılan hız koridoru uygulamasına rağmen kuralların sık sık ihlal edildiği Bağdat Caddesi’nde diğer bir sorun da, sayıları otomobilleri geçen hafriyat kamyonları… Hemen her sokakta bir inşaat, beraberinde ciddi bir ağır iş makinesi trafiğini getiriyor. Minibüs yolunda geçtiğimiz günlerde yaşlı bir adamı ezen hafriyat kamyonu büyük tartışma konusu olurken, bugün meydana gelen kazada da korku dolu anlar yaşandı. Can kaybının yaşanmaması yüreklere su serperken; bir aracı altına alıp sürükleyen hafriyat kamyonu, Bağdat Caddesi’nin Şaşkınbakkal mevkiinde büyük bir kalabalık eşliğinde uzun süre trafiğin durmasına neden oldu.

bagdat-caddesi-kaldirimi-bicti-hafiyat-kamyonu-kaza-kadikoy-life-dergisi (2)

CADDENİN İÇLER ACISI HALİ, ŞEKÜR CİNGİ’NİN YAKIN TAKİBİNDE…

Kadıköy’ün en nezih günlerini yaşayan ve Şaşkınbakkal’da muayenehanesi bulunan ünlülerin başarılı diş hekimi Şekür Cingi, son aylarda her gün ana arterin içler acısı halini sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşıyordu. Bugün meydana gelen kazada da Cingi, penceresinden o anları ambulans olay yerine intikal etmeden görüntüledi; haber fotoğraflarımızın bir kısmı o karelerden oluştu.

bagdat-caddesi-kaldirimi-bicti-hafiyat-kamyonu-kaza-kadikoy-life-dergisi (9)

bagdat-caddesi-kaldirimi-bicti-hafiyat-kamyonu-kaza-kadikoy-life-dergisi (7)

bagdat-caddesi-kaldirimi-bicti-hafiyat-kamyonu-kaza-kadikoy-life-dergisi (13)

bagdat-caddesi-kaldirimi-bicti-hafiyat-kamyonu-kaza-kadikoy-life-dergisi (12)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı