Bağdat Caddesi sapığına istenen ceza belli oldu!

Bağdat Caddesi’nde geçtiğimiz ay yaşanan tecavüz dehşetinde soruşturma tamamlandı. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi E.F.B.’ye tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanan servis şoförü Cengiz A.’nın 33 yıla kadar hapsi isteniyor. Cengiz A. hakkında hazırlanan iddianame, Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Kadıköy’de geçtiğimiz ay yaşanan tüyler ürperten olayda Cengiz A., E.F.B’yi zorla apartman bahçesine götürüp tecavüz etmişti. Evli ve iki çocuk babası olan ve Pendik’te ikamet eden 33 yaşındaki sapık, olaydan kısa süre sonra yakayı ele vermişti. Geçtiğimiz ay yaşanan iğrenç olay, Kadıköy’de büyük paniğe neden olmuştu.

“SENİ DELİK DEŞİK EDERİM”…

Saldırının ardından E.F.B.’den para isteyen Cengiz A.’nın parasının olmadığını söyleyen genç kıza “Eğer bulursam seni delik deşik ederim” dediği belirtilen iddianamede, korkan kızın şüpheliye 65 lirasını verdiği ifade edildi. E.F.B.’nin cep telefonunu da gasp suretiyle aldığı belirtilen Cengiz A.’nın “Gel arabaya gidiyoruz” dediği, genç kızın yalvarması üzerine evinin önüne bıraktığı ifade edildi.

33 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR…

Kamera kayıtları ve genetik moleküler inceleme raporu gibi delillerin var olduğunu belirten savcılık, Cengiz A.’nın “Cinsel saldırı” ve “Nitelikli gasp” suçlarını işlediğini belirtti. Her iki suçtan toplamda 10 yıldan 33 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlayan savcılık, iddianameyi Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı