Baba Zula Kadıköy Sahne’de

1996 yılında kurulan ve Murat Ertel, Levent Akman, Can Aydemir, Özgür Çakırlar, Melike Şahin’den oluşan kadrosuyla yoluna devam eden Baba Zula’nın 8. albümü “34 Oto Sanayi”, Rainbow45 Records etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı. Grup, yeni albümünün konserlerine Kadıköy Sahne ile devam ediyor.

Baba Zula parçalarını; geleneksel Türk müzik aletlerini kullanırken, yine Türk Halk Müziği usüllerinden ve elektronik müziğin olanaklarından yararlanarak kendi melodi, ritim ve sözleri ile yaratıyor. Grubun sahne performansına daha yakın tınlayan bu yeni albümde yine birbirinden güzel 8 şarkı bulunuyor.

MİSAFİR SANATÇILAR ALBÜME RENK KATTI…

Daha elektrikli ve protest ifade biçimiyle “34 Oto Sanayi” albümü, dinleyicilerine gelecek albümlere ilişkin ipuçları da veriyor. Misafir sanatçılar; Ufaklık’ta Eren Devran Ertel, İlk Aşkım’da Elena Hristova, Sinek Koca’da Periklis Tsoukalas ve Elena Hristova, performanslarıyla albüme renk katıyor.

Konserleri sırasında rengarenk kostümleri, teatral ve törensel öğelerden yararlanmaları ile farklı bir tarz sergileyen Baba Zula’nın Kadıköy Sahne konseri, 17 Şubat Cuma günü saat 22:30’da başlayacak.

Baba Zula

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı