Av. Salih Nuri Tüzel’den “Uzun Bir Hayat”

Kadıköy Rotary Kulübü, İstanbul Barosu’nun en kıdemli avukatlarından 00001 kayıt numaralı üyesi Av. Salih Nuri Tüzel’i ağırladı. Aynı zamanda kulübün de kurucu üyesi olan Tüzel, “Uzun Bir Hayat” adını verdiği konuşması ile konukları gerçekten de uzun bir yolculuğa çıkardı.

Bugün 93 yaşında olmasına rağmen çelik kadar güçlü sesi ve vurgusuyla genç nesillere örnek olan efsane avukatın konuşması tam 1,5 saat sürdü. Mikrofon kullanmadan ve ayakta geçen bu süre zarfında Av. Tüzel’in en küçük bir denge sorunu dahi yaşamaması, konuklar tarafından hayret dolu bakışlar ve maşallah dilekleriyle karşılandı.

 Av. Salih Nuri Tüzel'in 1,5 saat süren konuşmasının ardından konukllar da onu uzun süre ayakta alkışladılar...
Av. Salih Nuri Tüzel’in 1,5 saat süren konuşmasının ardından, konuklar da onu uzun süre ayakta alkışladı…

HAYAT RİSKLERDEN İBARETTİR…

Salih Nuri Tüzel’in hayatı gerçekten de mucizelerle doluydu. Daha çocukluk yıllarında ailesinin karşılaştığı “olmak veya olmamak” kararı ile karşı karşıya kalarak risk almak mecburiyetinde bırakılması, onun “Uzun Bir Hayat” adını verdiği yaşamının da başlangıcıydı.

 Kadıköy Rotary Kulübü'nün 2015 numaralı toplantısı olarak kayıtlara geçen buluşmanın sonunda, başkan İrfan Yakal tarafından efsane avukat Salih Nuri Tüzel'e teşekkür plaketi verildi.
Kadıköy Rotary Kulübü’nün 2015 numaralı toplantısı olarak kayıtlara geçen buluşmanın sonunda, Başkan İrfan Yakal tarafından efsane avukat Salih Nuri Tüzel’e teşekkür plaketi verildi…

YÜZDE 95 ÖLÜM, YÜZDE 5 YAŞAM…

Tüzel ailesinin karşılaştığı ve seçim yapmak zorunda kaldığı durumu özetleyen Tüzel; “Yüzde 5 yaşama şansım vardı. Ben kazandım” diyerek hikayesini şöyle anlatı: “Babam ve annem çok istedikleri halde bir erkek çocuk sahibi olamamışlardı. Beş ablamdan sonra, altıncı çocuk olarak ve de erkek olarak dünyaya gelmişim. O sıralar Düzce’de yaşıyoruz. Sert bir kış günü, bölge bir metreden fazla kar altında. Hastalanıyorum, 40 derece ateş içindeyim ve ailem de büyük panik. Şimdilerde olduğu gibi yakınlarda hastane, sağlık ocağı gibi unsurlar yok. Elinde çantası olan ve her branşa bakabilen köy doktorları var. Beni muayene edip derin bir iç çekişten sonra, ‘Maalesef yapacak bir şey yok. Tek bir şans olabilir. Çırılçıplak kara gömeceğiz, tutarsa bu şok ile kurtulabilir’ diyor. Babam kurtulma ihtimalimin yüzdesini soruyor, aldığı cevap yüzde 5 olunca ‘Derhal yapalım’ diyor.”

kadikoy-rotray-1
Rotaryen eşleri de etkinliğe katılarak renk kattı…
kadikoy-rotray-2
Buluşmaya katılan isimler arasında, bir başka ünlü avukat Cemal Dirik de vardı…
kadikoy-rotray-6
Kadıköy Rotary Kulübü’nün Ataşehir Marriott Hotel’de gerçekleşen toplantısının sonunda Kadıköy Life objektiflerine “aile fotoğrafı” için toplanan üyeler, önemli bir an’ı da sabitlemiş oldu…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı