Attila İlhan, Caddebostan’da anılacak

10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan; şiirleri, romanları, öyküleri, senaryo ve yazınlarıyla Türk edebiyatının usta isimlerinden Attila İlhan, Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı işbirliğiyle 11 Ekim 2017 Çarşamba saat 20:00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek bir törenle anılacak.

Anma programı, Attila İlhan’ın yaşamından kesitler içeren gösterimin ardından İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yunus Emre’nin “Attilâ İlhan ve Türkiye” başlıklı konuşmasıyla başlayacak. Şair Bâki Ayhan T.’nin “Attila İlhan’ın Şair Yönü” başlıklı konuşmasının ardından; “İlk şiirlerim hep Attilâ İlhan’a öykünerek yazıldı” diyen yazar, senarist, eleştirmen Selim İleri’nin “Attilâ İlhan’ın Romanları” üstüne yapacağı anlatımla etkinlik devam edecek. Sinema yapımcısı ve senarist Biket İlhan ise, konuşmasında Attilâ İlhan’ın sinema ile olan ilişkisine yer verecek.

ATTİLA İLHAN’IN KENDİ SESİNDEN “DUVAR” ŞİİRİ…

Attilâ İlhan’ın filmlerinden bir kolaj, kendi sesinden “Duvar” şiiri ve roman üzerine konuşmalarının ekrana yansıtılacağı programda Kerem Alışık, Hakan Meriçliler ve Tilbe Saran da Attilâ İlhan şiirlerini yorumlayacak. Anma etkinliği, müzisyen Dilek Türkan’ın canlı performansıyla son bulacak.

Attila Ilhan

Attila İlhan

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı