Artev Sanat’ta Orhan Gürel Sergisi

Artev Sanat

Artev Sanat Galerisi, 16 Nisan-10 Mayıs 2016 tarihleri arasında Orhan Gürel’in suluboya resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 16 Nisan Cumartesi günü saat 10.00’da Orhan Gürel ile suluboya çalışması etkinliğiyle başlayacak ve 16.00’da düzenlenecek kokteyl ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

ORHAN GÜREL HAKKINDA…

Lise yıllarında hocası Eşref Üren’in teşvikiyle resme başlayan Orhan Gürel, önceleri desen ve karikatürleri ile tanınırken, 1987 yılında başladığı suluboya tekniğindeki tutkulu çalışmaları ile günümüz Türk resim sanatının önemli isimlerinden biri oldu. Sanatçı ruhunun derinliğindeki duygusallık, suluboyanın saydamlığı ile birleşince işlediği temalar, şiirsel bir ifade ile fırçasından resme dönüşüyor. Suluboyalarında genellikle doğada yakaladığı dingin pasajlarla dört mevsimi izlemek ve yaşamak, büyük şehirlerin yoğun yaşam merkezlerini, titizlikle, neredeyse belgesel niteliğinde paylaşmak, nü çalışmalarında da plastik değerleri koruyarak estetiğin dışına çıkmama prensibi, Orhan Gürel’in uygulamalı sanat anlayışını izleyiciye aktarış biçimi oluyor.

2015 yılında Rusya’da yayınlanan ve dünya suluboya ustalarını tanıtan “Masters of Watercolor / St. Petesburg” isimli kitapta kendisine geniş yer verildi. Ayrıca, Fransa’da derlenen The Art of Watercolor dergisinde röportajı yer aldı. Sanatçının sergilerinde pastel ve yağlıboya çalışmalarına da rastlamak mümkün. Yurtiçi ve yurtdışında birçok koleksiyonda eserleri bulunan Orhan Gürel, Ankara’daki atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Artev Sanat Galerisi

Kurukahveci Sk. Onur Apt. No:3/11 Fenerbahçe – Kadıköy

Tel/Fax : (0216) 449 46 75  –  info@artevsanatgalerisi.com

artev-sanat-galerisi-orhan-gurel-sergisi (1)

artev-sanat-galerisi-orhan-gurel-sergisi (3)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı