Anadolu Yakası Lions kulüplerinden 100. yıl kutlamaları

Dünyanın en eski ve en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan Uluslararası Lions Dernekleri, bu sene 100. yılına hazırlanıyor. Bu nedenle ülkemizde de 53 yıldır faaliyet gösteren; eğitimden sağlığa, engellilerden çevre koruma ve yaşlılara hizmete kadar kişisel ve kurumsal birçok karşılıksız hizmet götüren Türk Lionları, İstanbul Anadolu Yakası kulüpleri olarak 100. yıl kutlamaları çerçevesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Lions

ANADOLU YAKASI HİZMET ARSLANLARI…

8 Ekim Dünya Lions Günü etkinlikleri kapsamında Bağdat Caddesi Kazım Kulan Çarşısı önünde bir araya gelen Lionlar, üzerinde “Anadolu Yakası Hizmet Arslanları” yazılı özel balonları çocuklara dağıttı. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan etkinlikler, özel yapılmış atık pil toplama kutularının çevre sakinlerine dağıtılması sonrasında engelli çocuklara bisiklet gezileri, beyaz baston yürüyüşü ve Caddebostan sahilinde çevre temizliği ile devam etti.

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi-7

KALAMIŞ PARKI’NDA KERMES KURULDU…

Lionlar, aynı gün öğleden sonra ise Maltepe Futbol Stadı’nda diğer bir sivil toplum kuruluşu olan “Bir Dileğim Var” derneğinin “Ünlüler Efsaneler’e Karşı” futbol gösteri maçı organizasyonuna destek verdi. Kutlama faaliyetleri kapsamında Lions Eğitilebilir Engelliler İş Okulu, Çemenzar Çocuk Kulübü yararına Kalamış Parkı’nda bir de kermes kuruldu. Vatandaşların uygun fiyatlarla alışveriş yapabileceği kermes, Cumartesi ve Pazar günleri açık kalacak.

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi-12

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi-11

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi-9

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi-8

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi-5

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi-4

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi-3

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi-10

anadolu-yakasi-lions-kuluplerinden-100-yil-kutlamasi-13

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı