Akıllara zarar bir komedi; “Üç Nokta”

2011 yılından bu yana sahnelediği 14 oyunla Kadıköy Bahariye’deki kendi sahnesinde seyircisine sağlam bir repertuar sunan Tiyatro Ak’la Kara, “Üç Nokta” adlı oyununu seyirciyle buluşturdu.

Kerem Kobanbay ve Savaş Özdural’ın kurucusu olduğu Tiyatro Ak’la Kara, 2015-2016 sezonunda üçü yeni ve ikisi geçen sezondan olmak üzere toplam 5 oyunla seyircisi ile buluşuyor. Kerem Kobanbay’ın yazdığı, Murat Sarı’nın yönettiği “Üç Nokta” oyununda gülmeye doyamayacaksınız.

BİRİYLE BİLE UĞRAŞMAK ZOR, ÜÇÜNE BİRDEN SAKIN BULAŞMAYIN….

Bitirim bir taksi şoförü olan Faruk, hayalperest bir oyun yazarı olan Tarık ve telaşlı bir yapıya sahip olan Sadık adındaki üçüzler aynı evde yaşamaktadır. Faruk eve Hale adında bir masöz çağırmıştır. Tarık yayınevinden gelecek olan Jale’yi beklemektedir. Sadık ise bir cinayete tanık olmuştur ve ölen adamın karısı Lale, ifade vermesi için onun peşine düşmüştür. O gün temizlik günüdür ve temizlikçi Fatma, kişileri ve olayları iyice birbirine karıştırır. Ona aşık olan apartman görevlisi Siyami de kafasını daha çok karıştırır. Cinayeti işleyen Tayyar ve onun peşinde olan Komiser Bülent de eve gelince, akıllara zarar bir koşturmaca başlar. Bu zeka işi komediyi seyrederken, gülmekten yorulacaksınız.

Yazan: Kerem Kobanbay

Yöneten: Murat Sarı

Yönetmen Yardımcısı: Can Esendal

Işık: Serpil Coşkun Altuncu

Dekor: Murathan Yılmaz

Oyuncular: Kerem Kobanbay, Bedia Ener, Levent Ünsal, Buket Dereoğlu, Vural Buldu, Devrim Atmaca, Nazlı Kar, Ahmet Taşdemir, Can Esendal.

Adres: Bahariye Cad. Akyıldız Pasajı No:92 Bahariye – Kadıköy

Tel: (0216) 541 43 59  –  Mail: tiyatro@tiyatroaklakara.com

www.tiyatroaklakara.com

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı