“15 kat sınırlamasını kent estetiği açısından doğru buluyoruz”

Kadıköy’de kentsel dönüşüm çerçevesinde yapılacak binalara 15 kat sınırlamasının getirilmesi konusundaki tartışmalar sürüyor. Kararı doğru ve yerinde bulanların yanı sıra hak kayıplarına neden olacağını düşünenler de mevcut.

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz isimlerden biri de Gayrimenkul Sepeti Genel Müdürü Gökhan Sıcak oldu. Yeni oluşturdukları bir sistem ile Kadıköy’ü pilot bölge seçen ve sadece bu bölgedeki gayrimenkuller üzerine yoğunlaşacaklarını bilgisini veren Sıcak, 15 kat sınırlaması konusunda Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamalarda bulundu:

“OLUMLU VE OLUMSUZ YÖNLERİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Kadıköy, İstanbul’un en gözde ilçelerinden biri. Kent silüetinin ve tarihi yapının korunması için yapılacak her şeye destek veririz. Kentin estetiği açısından alınan kararı doğru buluyoruz. Ancak alınan bu kararın olumlu ve olumsuz yönleri olduğunu düşünüyoruz.

“13 VE ÜZERİ KATLI BİNALARDA YENİLENMENİN DURMASINA NEDEN OLACAKTIR”

Kararın olumsuz yönleri ve yaşanabilecek olan mağduriyetlere değinmek gerekirse; kat malikleri ile eski plana göre anlaşmış ve ruhsat aşamasında olan binalar süreçten olumsuz etkilenecektir. Bir diğer mağduriyet ise, 13 ve üzeri katlı binaların yenilenmesinin durma noktasına gelmesidir. Müteahhitler ile yapmış olduğumuz görüşmelerde, bahsi geçen konulardan dolayı teklif vermekte tedirgin olduklarını duymaktayız. Alınan bu kararın zaman içinde mağduriyetleri önleyecek şekilde revize edilebileceğini düşünüyoruz.

kadikoyde-binalara-15-kat-sinirlamasi-gayrimenkul-sepeti (1)
Gayrimenkul Sepeti Genel Müdürü Gökhan Sıcak: Kentin estetiği açısından alınan kararı doğru buluyoruz. Ancak alınan bu kararın olumlu ve olumsuz yönleri olduğunu düşünüyoruz…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı