Yükselen Türkiye Düşünce Kulübü start veriyor

Yükselen Türkiye

Ekonomik Kalkınma, İstihdam ve Proje Grubu (EKİP) bünyesinde yer alan Yükselen Türkiye Düşünce Kulübü, kuruluş işlemlerini tamamlayarak çalışmalarına başladı. Bundan beş yıl kadar önce “Marmara Grubu” ve “Taksim Toplantıları” gibi oluşumların da içinde olan deneyimli siyasetçi Durmuş Çelen’nin platform olarak kurduğu EKİP ve Yükselen Türkiye Düşünce Kulübü, dernekleşme oluşumunu tamamlayarak faaliyete geçme kararı aldı.

RESMİ TOPLANTI ÖNCESİ BULUŞMA…

Oluşum, Dernekler Masası tarafından onaylanmasının ardından ilk resmi toplantısını 21 Nisan’da gerçekleştirecek. Ancak platform olarak son toplantı, 15 Nisan akşamı Büyük Kulüp’te yapıldı. Toplantıya ünlü turizmci Semih Selimoğlu, SKAL İstanbul Kulübü Üyesi Kemal Sinmez, Maltepe Eski Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Asaf Eren, Luce Export’un kurucusu Yücel Abanozoğlu, işadamı Reşat Aksu, Biyogra Film’den yapımcı Sergio Gürlek gibi isimler misafir olarak katıldı.

Yükselen Türkiye 2
Ümran Köksüz: “Türkiye için birlikte yol alınması, birlikte çalışılması ve taşın altına hep birlikte elimizi koymamız gerektiğine inanıyorum. Sizlerin bana verdiğiniz bu görevi elimden geldiğince, en iyi şekilde hep birlikte yapacacağımıza inanıyorum.”

ÜMRAN KÖKSÜZ BAŞKAN…

Toplantıda açıklanan kararlardan biri de, Yüksek Mimar Ümran Köksüz’ün oluşumun başkanlığa seçildiğini duyurmak oldu. Bugüne kadar pek çok oluşumun içinde yer aldığını dile getiren Köksüz; “Hayatım boyunca doğruluğuna inandığım şeyler için mücadele ettim. Bu uğurda bedel ödenmesi gerektiği zamanlar da oldu. Hiç tereddüt etmeden göze aldım, ödedim. Emeği ile var olan ve çalışarak bir yerlere gelen bir insanım. Burada da özveri ile çalışacağım” dedi.

Yükselen Türkiye 4
Ünlü turizmci Semih Selimoğlu: “Sayın Ümran Köksüz ile uzun yıllar birlikte çalıştık. O’nun olduğu her yerde bulunmaktan onur duyarım.”

TÜRKİYE İÇİN NE YAPABİLİRİZ?..

Sözlerini “Bu çatı altında ‘Türkiye için ne yapabiliriz?’ sorusuna verebilecek cevabı olacak arkadaşlarla birlikte olmak öncelikli hedefimiz” diye sürdüren Ümran Köksüz; “Yükselen Türkiye hedefi için ben de varım düşüncesinde olan arkadaşlarımla birlikte olacağım için çok mutluyum. EKİP bünyesinde ben de var olmak istiyorum. Türkiye için yapılması gereken ne varsa katkı sağlamak istiyorum diyen arkadaşlarımıza kapımız daima açık olacak” şeklinde konuştu.

Yükselen Türkiye 1
Pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak çalışan mimar Asaf Eren: “Yapılması gereken çok iş var. Bir an önce çalışmalara başlanması gerekiyor. Bu oluşumun ilk ele alacağı konulardan biri de, Küçükyalı’daki Karayolları arazisinin topluma kazandırılması yönünde çaba harcanması olmalı.”
Yükselen Türkiye 3
Yükselen Türkiye Düşünce Kulübü’nün buluşmasına, Luce Export’un kurucusu deneyimli siyasetçi Yücel Abanozoğlu da katıldı…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı