Yılmaz Özdil’e CKM’de büyük ilgi

Gazeteci-yazar Yılmaz Özdil, yeni kitabı Mustafa Kemal’in imza günü kapsamında Caddebostan Kültür Merkezi’nde okurlarıyla bir araya geldi. Yoğun ilgi gören Özdil, kitaplarını imzalarken sevenleriyle de bol bol fotoğraf çektirdi. Kitaplarını imzalatmak isteyen okurlar, uzun kuyruklar oluşturarak saatlerce sıra bekledi.

Yılmaz Özdil’in “Mustafa Kemal’i anlatmak boynumuzun borcudur” dediği, Kırmızı Kedi Yayınevi’nden kitabı “Mustafa Kemal”, 520 sayfadan oluşuyor. Kitapta Özdil, Mustafa Kemal’in Osmanlı ordusunda görevli bir askerken çeşitli cephelerde ve daha sonra Kurtuluş Savaşı’nda emperyalist güçlere karşı kazandığı başarıları, kurduğu yeni Cumhuriyet ile gerçekleştirdiği idealini, kadın hakları başta olmak üzere sosyal hayatta gerçekleştirdiği reformları, dönemi için emsalsiz denebilecek başarıları kaleme alırken, gündelik hayatından da kesitler sunuyor.

RESSAMDAN YILMAZ ÖZDİL’E ANLAMLI HEDİYE…

Yılmaz Özdil’in kitaba hazırlık sürecinde 2008 yılından bu yana 10 yıllık araştırmasında 7 bin sayfalık not tuttuğu öğrenildi. İmza gününde zaman zaman ilginç anlar da yaşandı. Küçük çocukları ile fotoğraf çektiren annelerin dışında, Özdil’in dev bir portresini yapan Ceren Ögel isimli bir ressam, yakın zamanda anneannesini kaybettiğini, yazarı çok sevdiği için üç günde resmini yapıp, onun anısını yaşatmak istediklerini belirtti.

Gazeteci-yazar Yılmaz Özdil, yeni kitabı Mustafa Kemal’in imza günü kapsamında CKM’de okurlarıyla bir araya geldi. Sevenleri, yazar için uzun kuyruklar oluşturdu…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı