Yacht Show Kalamış dünyanın ilgi odağı…

İki yıl üst üste Haliç’te düzenlenen Boat Show’un bu yılki durağı Kalamış Yat Limanı oldu. 15 yıl aradan sonra bir fuara ev sahipliği yapan Kalamış’ta hayli renkli görüntüler yaşandı. Kadıköy Life, 200’e yakın teknenin sahibini aradığı fuarı yakın markaja aldı.

Tara Organizasyon tarafından düzenlenen Yacht Show Kalamış, deniz tutkunlarından büyük ilgi gördü. Milyon dolarlık yatları almak üzere ailesi ile Kalamış’ın yolunu tutan zengin işadamları, fuar düzenine tam not verdi.

KADIKÖY’E ÇOK YAKIŞTI…

Son yıllarda uluslararası organizasyonlara hasret kalan Kadıköy’de Yacht Show Kalamış organizasyonu, ilçenin dokusuna büyük renk kattı. Yerel yönetimlerin benzer organizasyonları gerçekleştirerek Kadıköy’ün markalaştırılması adına daha fazla çaba gerçekleştirmesi gerektiğini hatırlatan fuar, ulusal ve yerel medyanın yoğun ilgisiyle karşılandı.

YENİ ÜRETİM VE İKİNCİ EL YATLAR BİR ARAYA GELDİ…

06-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenen fuarda yeni üretilen yatlar ve otomobil fiyatına alınabilecek ikinci el yatların bir arada bulunması, etkinliği ayrıcalıklı kılan değerler arasında yer aldı. Kalamış’a özel indirimlerle sunulan yatları görmek için Türkiye’nin yanı sıra birçok yabancı ülkeden de ziyaretçi akını gerçekleşti.

“İKİNCİ EL TEKNE PAZARI 500 MİLYON DOLARA ULAŞTI…”

Türkiye’nin tekne pazarının her yıl yüzde 10 oranında artarak büyüdüğüne dikkat çeken Tara Organizasyon Başkanı Esin Göksel, konu ile ilgili şunları ifade etti: “Türkiye’de tekne pazarı, ihracatla birlikte 4 milyar dolara ulaştı. Son 5 yılda mega yatlara yönelik siparişlerin yüzde 35 oranında arttığını görüyoruz. Türkiye, mega yat yapımında dünyada ilk 3 sırada yer alıyor.”

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı