Ücretsiz diyabet testinden faydalanın!..

Kadıköy Belediyesi, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla diyabet farkındalığı için bir dizi etkinlik planladı.

Bu yıl 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Türk Diyabet Cemiyeti ve Kadıköy Belediyesi işbirliğinde ortak çalışmalar ve etkinlikler planlandı. Etkinlikler kapsamında Sahrayıcedid Sosyal Yaşam Evi sakinlerinin 10 gün boyunca açlık tokluk kan şekeri ölçüm ve takibi yapılarak, kan şekerini en iyi kontrol altında tutan diyabetli üç kişi, düzenlenen mini bir törenle Türk Diyabet Cemiyeti tarafından ödüllendirildi. Ayrıca şekerini ve diyabetini yönetemeyen üç kişi, Türk Diyabet Cemiyeti’ne ait Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık Diyabet Hastanesi’nde ilave tetkiklerini yaptırabilecek.

PROF. DANACI TEST SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ…

Kadıköy Belediyesi Sosyal Yaşam Evi’nde, Prof. Dr. Mehmet Danacı ile Diyabet Hastalıkları konusunda söyleşi etkinliği gerçekleştirildi. Prof. Danacı, söyleşi etkinliğinde diyabet hastalığına dikkat çekerek, sağlıklı beslenme ve şeker hastalığı ile baş etmenin yollarını anlatı. Danacı, söyleşinin sonunda katılımcıların diyabet testlerindeki sonuçlarını değerlendirdi.

HALKA ÜCRETSİZ DİYABET TESTİ…

16-18 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Binası’nda halka yönelik genel şeker taraması yapılarak, diyabet konusundaki farkındalık artırılmaya çalışıldı. 3 gün boyunca 500 kişi, Kadıköy Belediyesi’nde diyabet testi yaptırdı. Haziran 2015 tarihinden itibaren hastalarına hizmet vermeye başlayan ve 14 Kasım Dünya Diyabet Günü’nde Türk Diyabet Cemiyeti ile birlikte resmi açılışını gerçekleştiren Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık Diyabet Hastanesi de açılışa özel ücretsiz kan şekeri tahlili imkânı sunuyor. Diyabet testi yaptırmak isteyen vatandaşlar, 30 Kasım tarihine kadar bu imkandan faydalanabilir.

Tepe Nautilus AVM ve Marmaray’a 100 metre mesafede, Sokullu Sokak girişindeki Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık Diyabet Hastanesi, sadece bu iş için projelendirilip inşa edildi…
Hastane yönetiminin olmazsa olmazları arasında, akademik kadroları ve teknolojik donanımları ile diyabeti olan ya da olmayan herkese kaliteli hizmet vermek yer alıyor…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı