Taşra Kabare başladı

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün öncülüğünde kurulan yapım merkezi Taşra Kabare, ilk projesi “Temizlik İşleri” oyunuyla 2 Kasım’da Moda Sahnesi’nde “merhaba” dedi.

Kara güldürü ve absürt türlerinin eğlenceli bir karması olan oyun, Toktaş ve Öztürk’ün yanı sıra Yeliz Kuvancı, Genco Özak, Orhan Bıyıklı, Onur Dikmen ve Serpil Göral gibi isimleri aynı sahnede buluşturuyor.

Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün öncülüğünde kurulan ve kültür-sanat alanında projeler üretecek yapım merkezi Taşra Kabare, yola çıktı. Kara güldürü, absürt ve epik türlerini bir araya getiren projeleriyle İstanbul kültür-sanat hayatında eğlenceli bir durak olmayı amaçlayan Taşra Kabare, 2 Kasım’da Moda Sahnesi’nde sahnelenen “Temizlik İşleri” adlı oyunla “merhaba” dedi.

Eğlenceli dakikalar vadediyor

Cemal Toktaş’ın yazdığı ve Ali Altuğ’un yönettiği “Temizlik İşleri”, Taşra Kabare’nin ilk projesi. Bilinmeyen bir zaman ve diyarda çok ünlü bir şahsiyetin evinde geçen oyun, evin temizlikçisinin başına gelen tuhaf ve komik olayları konu alıyor. Toplumun iletişimsizliğe ve tahammülsüzlüğe sürüklenişini kendine has hicviyle eleştiren “Temizlik İşleri”, gerçeküstü olay akışıyla absürt komediye bürünerek seyirciye çok eğlenecekleri dakikalar vadediyor.

TV ve sinemadan yetenekler aynı sahnede

Oyunun bir diğer dikkat çekici yönü ise, televizyon ve sinema dünyasından tanıdığımız genç ve yetenekli oyuncuları buluşturuyor olması. “Kara Köpekler Havlarken” ve yardımcı erkek oyuncu ödülleriyle karşılandığı “Güneşi Gördüm” filmlerinde izlediğimiz, en son “Yılanların Öcü” dizisinde Kara Bayram rolünde karşımıza çıkan Cemal Toktaş, Antalya ve Adana’dan kadın oyuncu ödüllü “Kıskanmak”, “Barda” ve “Atlı Karınca” filmleri ve “Hatırla Sevgili”, “Böyle Bitmesin” dizilerindeki oyunculuğuyla konuşulan Nergis Öztürk, “Kocamın Ailesi” dizisinin sevilen isimleri Yeliz Kuvancı ve Genco Özak, “Kollama”, “Nizama Adanmış Ruhlar Ekip 1” dizilerinden tanıdığımız Orhan Bıyıklı, “İncir Çekirdeği”, “Hayatboyu” filmlerinin yanı sıra en son Halil rolünde izlediğimiz “Beyaz Yalan” dizisinin oyuncusu Onur Dikmen ve “Anlaşma”, “Küf” ve “Hacivat ile Karagöz Neden Öldürüldü?” sinema filmlerinden tanıdığımız Serpil Göral, “Temizlik İşleri” için aynı sahnede bir araya geliyor.

TasraKabare_TemizlikIsleri_Poster - Kopya

Kasım’da 2 farklı sahne, 5 oyun

2 Kasım’da “merhaba” diyen “Temizlik İşleri”nin biletleri Moda Sahnesi’nde ve www.modasahnesi.com adresinde satışta. Oyun aynı zamanda, 12, 19 ve 26 Kasım tarihlerinde Sahne Pulchérie’de, 25 Kasım’da tekrar Moda Sahnesi’nde izlenebilecek.

Arabesk-pop-caz-alaturka bir yapılanma: Taşra Kabare

Oyuncu Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk’ün öncülüğünde kurulan Taşra Kabare, kökeni “geleneksel”e dayanan, içerisinde ‘kara güldürü’, ‘absürt’, ‘epik’ türlerini barındıran tiyatro oyunları, sinema filmleri, müzikli oyunlar, televizyon ve müzik projelerinin üretileceği ve geliştirileceği bir yapım merkezi. Kendini “arabesk-pop-caz-alaturka bir yapılanma” olarak tanımlayan merkez, kolektif bir yapıda, birlikte üretmeyi de ilkesi sayıyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı