Sunay Akın, CKM’de Kadıköylülerle buluştu

Sunay Akın, “Görçek” adlı oyunu ile Caddebostan Kültür Merkezi’nde Kadıköylülerle buluştu. Akın’ı izleyenler arasında, Kadıköy Belediyesi eski Başkanı Selami Öztürk de yerini aldı.Evden Eve Nakliyat Çeşitli sebepler ile bulundukları evden taşınmak isteyen kişilerin, bulunan eşyalarını taşımaları büyük bir yük olarak görülmektedir. Ağır mobilyalar, elektronik eşyalar ve kırılabilecek birçok değerli eşyaların bulunduğu bir ev dolusu eşyanın yeni bir eve taşınması kolay bir iş değildir. Bu konu da kişilerin taşınmak istemeleri ile birlikte yardım almaları gerekebilmektedir. Taşınma konusunda profesyonel bir yardım hizmeti sağlayan nakliye firmalarının bulunması ile taşınma işlemleri kolaylıkla aynı gün içinde gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için çok sayıda bulunan nakliye firmalarına danışılması ile evden eve nakliyat konusunda bilgi sahibi olmaları mümkün olmaktadır. Konu hakkında bilgi alınması adına firmaların ücretsiz olarak keşif hizmetleri bulunmaktadır. Taşınmak adına kişilerin nakliye firmalarına başvurmaları ile keşif için bir ekip gelmektedir. Bu alanda yapılan görüşmeler ile beraber taşınacak eşyalar ile ilgili bilgi alınmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda taşıma işlemi için gereken personel ve araç sayıları hesaplanmaktadır. Yapılan bu görüşmeler ile beraber taşıma işleminin nasıl gerçekleşeceği konusunda da anlaşılması ile sigorta anlaşması yapılabilmektedir. İşlemlerin tamamlanması ile taşınılacak gün araçlar ile beraber gelen ekipler tarafından eşyaların taşınması sağlanmaktadır. Bu alan da paketleme hizmeti de veren nakliye firmaları eşyaları kutulayarak kırılma ve çizilme gibi sorunlar yaşanmasını önlemektedir. Güvenli bir şekilde eşyaların araçlara yüklenmesi ile taşınacak eve kadar araçlar ile götürülmektedir. Evden eve nakliyat hizmeti ile taşınılan eşya yeni eve taşınması ile işlem tamamlanmaktadır. Bu süre zarfında eşyaların zarar görmesi durumunda yapılan sözleşme dahilinde kişilerin zarar görmeleri engellenmektedir. Güvenli bir hizmet sunması ile birçok kişinin taşınmak adına nakliye firmalarını tercih etmekte oldukları görülmektedir. Ev taşıma işleminin zahmeti ile beraber taşıma işlemi sunan nakliye firmalarının araştırılması ile kişilerin merak etmiş oldukları konuların arasında fiyatları yer almaktadır. Evden eve nakliyat konusunda bilgi sahibi olmak adına kişilerin bu firmalardan fiyat almaları ücretsiz olarak bulunmaktadır. Gönderilen ekip ile beraber eşyalar için gerekli araç ve personel sayısı ile gidilecek mesafe üzerinden bir ücretlendirme yapılarak kişilere taşıma öncesi bilgilendirme yapılması mümkündür. Evden eve nakliyat

Yıllardır sanat, kent kültürü, yazın, müzecilik adına bize bıkmadan usanmadan anlatan, “kağıt gemilerden emekli kaptan” Sunay Akın, CKM’deki gösterisinde yine izleyicilerini seyir defterinin yeni sayfalarını okumaya davet ederek, bilginin üretilen ve yönetilen en büyük güç olduğu gerçeğini vurguladı.

Sunay Akın

ARAŞTIRMACI ŞAİR…

Sunay Akın’ın edebiyat ve tarih alanında yaptığı çalışmalar her zaman büyük ilgi görmüş ve kendisi “araştırmacı şair” olarak adlandırılmıştır. Ayrıntı ustası olarak, birbirinden farklı konular arasında bulunan bağlantıları aktardığı kitaplarındaki şaşırtıcı konuları sahneye taşımıştır. Sunay Akın’ın bir saatine bin kitabın ışığını sığdırdığı gösterilerin en önemli özelliği, izleyenlerde bakmak ile görmek arasındaki duvarı yıkmalarını sağlamasıdır.

KENDİNE ÖZGÜ BİR ANLATIM DİLİ…

Tiyatro salonlarından kurumsal organizasyonlara kadar pek çok gösteri gerçekleştiren Sunay Akın; akıcı dili, oyunculuğu ve izleyeni şaşırtan içeriğiyle bu alanda kendine özgü bir yol açmıştır. Yaratıcı düşüncenin, yeniliğin önündeki engellerin kalkması, gerçeğin hayallerin ayak izlerini takip etmesi, bilgi denilen balinanın yürek okyanusunda yüzmesi ve dama oyunundaki gibi taş yemek yerine satrançtaki gibi hamle yapabilmek, Sunay Akın’ın gösterilerini anlatmaya yetebilecek tanımlar değildir.

sunay akın
İstanbul Oyuncak Müzesi

“MÜZELER TOPLUMLARIN HAFIZASIDIR”

“Bir ülkede aydınlanmayı, demokrasiyi ve adaleti esas kılacaksanız, atacağınız ilk adım müzecilik alanında olmalıdır. Çünkü müzelerde yer alan eserlerde, o toplumun bu değerler konusundaki kazanımları sergilenir. Müzecilik konusunda sağlıklı adımlar atmamış bir ülke, Alzheimer hastalığına yakalanmış gibidir. Böyle bir toplumun geleceğini karartan en büyük sorun da bilgi kirliliğidir. Müzeciliğin önemini kavrayamayan ülkelerde kitap okuma oranı da doğal olarak düşüktür.” – Sunay Akın

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı