Suadiye’de bir DJ okulu: MAIN PRODUCTION

22 yıl önce yaratıcı müziksever arkadaş grubuyla beraber “DJ Servisi” oluşumunu kurarak adından söz ettiren Kadıköylü DJ Hakan Türkürer, ardından müzik aşkını profesyonel arenaya taşıyarak, prodüksiyon şirketi olmasının yanında aynı zamanda bir DJ okulunu da bünyesinde barındıran Main Production firmasını kurdu.

Bugünlerde Suadiye’de Main Records ve Main DJ Academy olarak hizmet veren Main Production’ı 2014 yılında hayata geçiren Hakan Türkürer; “Hizmet verdiğimiz işleri daha resmi bir şekilde gerçekleştirebilmek adına bir mekân belirledik ve kurumsallaştık. Küçük bir stüdyomuz var, bu stüdyoda dersler veriyor ve Main DJ Academy olarak hem DJ’lik hem de prodüksiyon üzerine faaliyet gösteriyoruz.  Main Records diye de bir dijital plak şirketimiz var, buna ‘Label’ deniyor. Label’ı üç yıl önce açtık. Fatih Makul, Yasin Yurtsever ve Gökçe Hilal ile kısa sürede bir araya gelerek, çalışmalarımızı hızlandırdık revize ettik. Sosyal  medya ile ilgilenen arkadaşımız Evren Toraman ile birlikte internet sitemizi yeniledik, logolarımızı değiştirdik, parçalarımızı update ettik ve yeni bir heyecanla yola çıktık. Gökçe Hilal ile İstanbul’u Dinle isimli parçayı ortaya çıkarırken, Yasin Yurtsever’e ‘Rüya’ isimli bir parça yaptık. Fatih Makul’ün ‘Solo Escucha’ isimli parçası şu an ‘Track Source’ adlı dijital platformda üçüncü sıraya kadar yükseldi. Şu ana kadar beklediğimizden de hızlı bir şekilde yol aldık, almaya da devem edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AMACIMIZ, DÜNYAYA GÜZEL MÜZİK SUNMAK…

Track Source’da dünya sıralamasında üçüncü sıraya yükselen DJ Fatih Makul ise, Main Production’a dair şunları aktardı: “Main Records için 3 yıl önce bir araya geldik ve üretmeye başladık. Yıllardır DJ’lik yapıyoruz. Bütün birikimlerimizi müzik dünyasına sunabilmek için bir araya geldik. Mart ayının ortasında üç parça çıkardık. ‘Solo Escucha’ adlı parçam dünya sıralamasında üçüncü sıraya kadar çıktı. Bu çok iyi bir başarı. Esas hedefimiz, yurtdışında Main Records’u duyurmak ve dünyaya güzel müzik sunmak.

Main Production

ÖNEMLİ OLAN LİSTEYE DEĞİL, GÖNÜLLERE GİRMEK…

Main Productions ekibinden DJ Yasin Yurtsever de Türkiye’nin başarılı DJ’lerinden. DJ’liğe profesyonel anlamda 1990’lı yıllarda adım attığını ifade eden Yurtsever; “Ben esasında Hakan Türkürer’e yardımcı olarak işin içine girdim. Hakan da ‘Senin kulağın iyi” deyince, kendimi geliştirerek bugünlere geldim. Fatih’in kısa sürede yakaladığı başarı çok önemli, bize önümüzdeki yıllar için de cesaret verdi. Önemli olan listeye değil, gönüllere girebilmek. Özelikle DJ’lik adına prodüksiyon ve ders anlamında en iyi eğitim veren yer Main DJ Academy. Bu yakada hatta tüm İstanbul’da DJ’liğe meraklı arkadaşlar varsa Hakan ile iletişime geçebilirler” şeklinde konuştu.

Main Production

JAZZ VOKAL: GÖKÇE HİLAL GÜVEN

Yaklaşık iki yıl önce DJ’liğe merak salarak Main Production ile tanışan Gökçe Hilal Güven de vokalist olarak çalışmalara katkı sunuyor: “Main’e ilk başlarda DJ olmak için gelmiştim. Her zaman elektronic, jazz, soul müziklerine ilgim vardı. Aynı zamanda jazz vokal olduğum için çok yabancı değildim ve zorlanmadım. Eğitimimin ikinci gününde Hakan Hoca; ‘Gökçe sana bir müzik  dinleteceğim, bunun hakkında ne düşünürsün?’ dedi. Ben de ‘Mikrofonu uzatır mısınız?’ dedim. Sonra biraz söz yazdık ve denemeler yaptık. Sonra Hakan Hoca, biraz daha üstünde çalışarak İstanbul’u Dinle adlı parçayı çıkardı. Birlikte iş yapmak güzel. Main Production, DJ’liğe adım atmak adına kesinlikle çok doğru bir yer. Huzurlu ve güvenli.”

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı