Spor salonu olmayan Kadıköy okulu Türkiye Şampiyonu!..

Başarı, Kadıköylünün mayasında var! Spor salonu olmayan, bahçede eğimli asfalt zeminde antrenman yapmak zorunda kalan devlet kurumu Bahariye Ortaokulu’nda potanın altın kızları, ülke genelinde özel okullar da dahil olmak üzere tüm takımlara karşı namağlup zafer elde etti, Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı zamanda derslerinde de çok başarılı oldukları ortaya çıkan zeki öğrenciler, Kadıköy Life Dergisi objektifleri karşısına geçti.

Çankırı’da düzenlenen Türkiye Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası’na, Kadıköy Bahariye Ortaokulu damgasını vurdu. Bir maçta bile yenilgi ya da beraberlik yüzü görmeyen 11 yürekli kız, azimleri ve kararlılıkları ile göz doldurdu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale şehitlerini de unutmayan sporcuların özel tasarımlı tişörtler giymesi dikkat çekti.

Bahariye Ortaokulu’nda spor salonu olmadığı için bahçede asfalt zeminde antrenman yapmak zorunda olan Kadıköylü devlet okulu öğrencileri, Türkiye yıldızı oldu…

ÜŞÜDÜLER, EĞİMLİ ASFALT ZEMİNDE DİŞLERİNİ TIRNAKLARINA TAKTILAR…

Kadıköylüler için tramvayların yanında ayrı bir yeri bulunan Bahariye Ortaokulu, uzun yıllardır birçok mezununu Türkiye’ye kazandırdı. Nostaljik okulda takvimler 2016’yı gösterdiğinde de bir spor salonu yoktu ancak; okul bahçesinde asfalttan bozma sahada çalışmalarını yürüten öğrenciler yağmur kar demedi, yeri geldi üşüdü, bazen de terledi ama antrenmanlarını aksatmadı. Profesyonel basket sahalarının “spora uygun parkeden” olması gerekirken, onlar tramvaylardan ana okul binasına eğimle gelen bahçeye dökülen asfalt üzerinde iki potada oynamak zorundaydılar. Devlet okulu öğrencilerinin birçok rakibi de özel okul öğrencileriydi. “Devlet okulu-özel okul” ayrımının fiziki ve manevi koşullar itibariyle üzüntü verdiği eğitim sisteminde, beşinci ve altıncı sınıf öğrencilerinden oluşan takımın örnek başarısı kayıtlara geçmiş oldu.

Onlar, geleceğin bayan oyuncuları…

SPOR, DİĞER DERSLERE POZİTİF KATKI YAPIYOR…

Kadıköy Life Dergisi’ne konuşan Bahariye Ortaokulu Basketbol Takımı Kaptanı Tuana Asiltürk, şunları ifade etti: “Takımda hepimiz kardeş gibiyiz. Öğretmenlerimiz bize basketbolun tekniklerinden önce birlik ve kardeş olabilmeyi öğretiyor. Biz de birbirimizi çok seviyoruz, açıkçası bunda hiç zorlanmıyoruz. En büyük destekçilerimden biri ailem; yaz kış demeden uzun yollardan getirip götürdüler beni antrenmana. Öğretmenlerimiz hep arkamızda durdular. Takım oyuncuları dışındaki arkadaşlarımız, aynı zamanda yoğun spor çalışmaları ile olağan okul derslerinin bir arada nasıl olabileceğini merak ediyordu. Biz şunu gördük ki keyif aldığımız basketbola ayırdığımız zaman, diğer derslerimize de moral ve motivasyon olarak yansıyor. Arkadaşlarımızla gezip eğlenebileceğimiz zamanlardan kıstık. Bu bize, namağlup başarı olarak geri döndü.”

Emeğin ve başarının sembolü madalyalar…

HEP BİRLİKTE ADETA BİR AİLE GİBİLER…

Takımın diğer kaptanı İrem Erdik ise; “Öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla aile gibiyiz. Bir de abim Oğuz Erik sevdirdi bana basketbolu, en çok arkamda o durdu. Sadece erkek oyunu olmadığını ispatlamış olduk diğer bir anlamda da” diyerek, önümüzdeki yıllarda spor dallarında kariyer yapmak istediğinin altını çizdi.

Kupa ile gelen gözyaşları…

VELİLER DE BÜYÜK MUTLULUK YAŞADI…

Beden Eğitimi Öğretmenleri Selma Arın, Nalan Demiralp ve Rüya Gülen’in büyük emek harcadığı öğrenciler, velilerine de büyük bir mutluluk yaşattı. Bahariye Ortaokulu Müdüresi Meltem Gencer, özverili öğrenciler ve velileri başta olmak üzere pozitif katkılarından dolayı Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Esra Özgenç, Gençlik Hizmetleri Kadıköy İlçe Spor Müdürü Zafer Batar, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal ve Kadıköy Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kadıköylü sporcular, üzerlerinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Savaşı temalı tişörtler ile mesaj verdi…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı