Siyaset rüzgarları hızlı esiyor…

7 Haziran Genel Seçimleri’ne sayılı günler kala Kadıköy’de siyasi arena hareketlendi. Seçim çalışmalarına ağırlık veren siyasi partiler, bayrak ve flama çalışmalarının yanı sıra organizasyonları ile de etkinliklerini artırmaya başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ve Ak Parti’nin bayrak yarışı, semtlere göre değişiklik gösteriyor.

MHP, KADIKÖY’DE ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERDİ…

Milliyetçi Hareket Partisi, Kadıköy’de tarihinin en hareketli dönemini yaşıyor. İlçe genelinde ardı ardına düzenlenen yüzlerce araçlık konvoyların yanı sıra Bağdat Caddesi ve Fahrettin Kerim Gökay Caddesi (minibüs yolu) gibi ana arterlerde bayrak çalışmalarına ağırlık veren MHP’nin milletvekili adayları, “El sıkışmadığımız kimse kalmamasını istiyoruz” mesajı verdi.

CHP, KALESİ KADIKÖY’DE SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZLERİYLE YÜKLENİYOR…

Yüzde 80’in üzerinde oy oranı ile Türkiye genelinde oy yüzdelerini etkileyebilen Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kadıköy’deki seçim çalışmalarında koordinasyon merkezleri ön plana çıkıyor. Hemen hemen tüm mahallelerde seçim ofisi bulunan CHP’nin kalesi olduğu Kadıköy’de bayrak asma yarışında ise geri kalması dikkat çekiyor. Ancak Cumhuriyet Halk Partisi; ilçede en çok sosyal, kültürel ve kitlesel etkinlik düzenleyen siyasi parti olarak öne çıkıyor.

HASANPAŞA VE FİKİRTEPE’DE AK PARTİ RÜZGARLARI DAHA AĞIR…

Her seçim döneminde diğer semtlere oranla Hasanpaşa ve Fikirtepe’de etkinliğini daha fazla hissettiren Ak Parti’nin son haftalarda seçim koordinasyon merkezi açma ve medya çalışmalarına ağırlık verilmesi dikkat çekiyor. Ancak, Ak Parti’nin İstanbul’un kalbi özelliği taşıyan Bağdat Caddesi’nde hiç etkisini hissettirmemesi de diğer bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.

MEYDANLAR HAREKETLENECEK…

Önümüzdeki günlerde Anadolu Yakası’nda Kadıköy başta olmak üzere İstanbul genelinde meydanlarda seçim çalışmaları ağırlık kazanacak.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı