Selamiçeşme Köprüsü yerine alt geçit

Her Kadıköylünün en az bir kere geçtiği sembol noktalardan Selamiçeşme Köprüsü’nün kaldırılma çalışmaları başlatıldı. Bölgenin Marmaray ve yüksek hızlı trene entegre olabilmesi amacıyla ulaşım, tren yolunun altına alınıyor.

selamicesme-koprusu-kaldiriliyor-yikiliyor-alt-gecit-insa-bagdat-caddesi-bagdat-magazin-2

1987 yılında dönemin Kadıköy Belediye Başkanı Osman Hızlan tarafından genişletilerek, karşılıklı trafik akışına açılan köprü çevresinde oluşturulan yan yollar, bölgede yeni bir dönemin kapılarını araladı. Ancak onlarca yıl sonra Selamiçeşme Köprüsü, Kadıköy’ün yoğunluğunu kaldıramamaya başladı. Ekipler, öncelikle köprü üstüne bağlantıyı sağlayan üst geçitleri adım adım yıkıyor. Ardından Bağdat Caddesi ile Selamiçeşme Özgürlük Parkı arasında trafik akışının birkaç ay süreyle kapatılabileceği öngörülüyor. Bu süreçte hasarlı köprü yıkılarak, Bağdat Caddesi ile Selamiçeşme-Göztepe arasına hem araçların hem de yayaların kullanabileceği alt geçit inşa edilecek.

selamicesme-koprusu-kaldiriliyor-yikiliyor-alt-gecit-insa-bagdat-caddesi-bagdat-magazin-1

KADIKÖY LIFE GÜNDEME GETİRDİ, BÜYÜK DİKKAT ÇEKTİ…

Köprünün hemen hemen tüm taşıyıcı kolonlarındaki derin çatlaklar, Kadıköy Life Dergisi özel haberi ile kitlelere duyuruldu. Bölgede kentsel dönüşüm nedeniyle kamyonların ve ağır iş makinelerinin sık sık köprüyü kullandığı dönemde hasar belirtileri iyiden iyiye artınca, Karayolları ekipleri tarafından inceleme başlatıldı. Köprü altında hizmet veren taksicilerin de uyarıldığı belirtilirken; betonları dökülen kolonlarda dışarı çıkan paslanmış demirler, Kadıköylüleri iyiden iyiye kaygılandırıyordu. Bağdat Caddesi’ne direkt giriş çıkışı olacak modern alt geçit, güvenli ulaşım imkanını beraberinde getirecek.

selamicesme-koprusu-kaldiriliyor-yikiliyor-alt-gecit-insa-bagdat-caddesi-bagdat-magazin-3

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı