Schlepp’te eğlenceli akşamlara devam

İstanbul gece hayatının son yıllarda Kadıköy’e yönlenmesiyle, bölge tabiri caizse yeme-içme cennetine dönmüş durumda. Yıllar önce “yedek parçacıların sokağı” olarak adlandırılan ama bugünlerde Kadıköy’de eğlence aksının yeni sokağı olmaya aday Karadut Sokak’tayız. Hemen sokağın Söğütlüçeşme Caddesi bölümünün girişinde yer alan Schlepp Bar’dan içeri giriyoruz.

Küçük ama sevimli bir pub Schlepp. İlk girdiğinizde kapıdaki ilginç masklar karşılıyor sizi. Farklı bir yere geldiğinizi hemen anlıyorsunuz. Dekorasyon sizi zaman zaman Mad Max filmine götürüyor. Zincirlerle kaplı tavan, mekana farklı bir hava katıyor. Barın üstündeki su tabancalarını sormuyorum bile. “Demek ki burada bir su savaşı yaşanmış” diyorum kendi kendime. Mekanın ortaklarından Çağatay Bey’e soruyoruz, “Diğerlerinden farkınız ne?” diye. “Samimiyet ve dostluk” şeklinde cevap veriyor ve ekliyor: “Biz burayı açarken müdavim barı olarak düşündük. Sanırım yavaş yavaş bunu başarıyoruz. Artık herkes birbirini tanıyor.” Hakikaten de o havayı hissediyorsunuz. Herkes birbirine selam veriyor. 80’lerden kalan samimi bir hava var ortamda.

Schlepp

EĞLENCENİN ADRESİ ARTIK KADIKÖY…

Konuşurken mekana özel kokteylimizi yudumluyoruz. Barda duran Ercüment Bey, emekli olmuş rock yıldızı karizması ile servis yapıyor. Yanlarındaki barmenler hızına yetişemiyor. Mekanın tamamen elde yapılan kendi hamburgeri geliyor önüme. Barlarda yemek yemeyi pek sevmem ama hamburger o kadar güzel ki, “Ye beni” diye bağırıyor. Oldukça lezzetli bu hamburgeri yerken Çağatay Bey ile sohbetimize devam ediyoruz; “Zor bir sokaktasınız. Burası çok bilinen bir yer değil sanki” diyorum. “Evet risk aldık biraz ama, Kadıköy eğlencenin adresi artık. Her sokak buna katılıyor diyor. Bizi bilenler bir daha geliyor. Açıkçası ben bile bu kadarını beklemiyordum” diyor Çağatay Bey.

MÜZİKLERİ, APERATİFLERİ, DEKORASYONU VE SAMİMİ HAVASI İLE DİKKAT ÇEKİYOR…

Eskiden “Kadıköy Barlar Sokağı” diye bir kavram vardı. Şimdi hemen her yer Barlar Sokağı olmuş durumda. Schlepp’in belirgin özelliği ise öyle bangır bangır müzik yapmıyor oluşu. Evet zaman zaman müzik açılıyor ama rahatsız olmuyorsunuz. Yani arkadaşınızla rahatça konuşabilme durumunuz her zaman var. Bugün günlerden cumartesi, kalabalık giderek artıyor. Konuşmaya kendimizi kaptırmışken müziğin ritmi ile insanlar dans ediyor. Kalabalık sokaklara taşmış durumda. Sokakta bile dansa devam edenler görüyorum. Cumartesi gecesi ateşi herkesi sarmış durumda. Müzikleri, aperatifleri, dekorasyonu ve samimi havası ile Schlepp Bar, Karadut Sokak’ın yeni eğlence merkezi olmasına katkıda bulunacak gibi gözüküyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı