Prof. Dr. Türker Kılıç’a “Üstün Hizmet Ödülü”…

Bostancı Rotary Kulübü, “Meslek Üstün Hizmet Ödülü” için Prof. Dr. Türker Kılıç’ı seçti. Özellikle beyin damar hastalıkları ve beyin tümörleri alanında çalışan ve kurucusu olduğu Nöroşirürji Araştırma Merkezi’nin de başkanlığını yürüten Prof. Dr. Türker Kılıç’a ödülü, geçtiğimiz akşam düzenlenen buluşmada verildi.

Gamze Özyıldırım, Cem Özyıldırım, Işıl Kurnaz, Türker Kılıç, Çiğdem Kıllıç ve Mustafa Tolay…

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki Bostancı Rotary Kulübü Salonu’nda gerçekleşen ödül törenine, kulüp üyeleri ve yakınları katıldı. Üstün Hizmet Ödülü’nü Kulüp Başkanı Cem Özyıldırım’dan alan Prof. Dr. Türker Kılıç; “Bu ödüle layık görülmüş olmak beni motive etti. Ayrıca, içinde bulunduğum yoğun çalışmalarıma vereceği destek için de son derece anlamlı buluyorum. Çok teşekkür ederim” dedi.

Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı da olan Prof. Dr. Türker Kılıç; bilginin güç, bilgisizliğin ise güçsüzlük anlamı taşıdığını dile getirdi…

“BEYNİMİZİN BİR KISMINI KULLANDIĞIMIZ İDDİASI HURAFE”…

Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı da olan  Prof. Dr. Türker Kılıç, gecede çalışmaları ile ilgili bir de sunum yaptı. Konuklar tarafından büyük ilgi gören sunumda bilginin güç, bilgisizliğin ise güçsüzlük anlamı taşıdığının altını çizen Prof. Kılıç, beynimizin sadece bir bölümün kullanıldığı iddiasının da tamamen bir hurafe olduğunu dile getirdi.

Beynin, zihin yaratan bir organ olduğunu savunan Kılıç; “Görülüyor ki bu da birkaç yüzyıldır süregelen beden-zihin ikilemi düşüncesini sona götürmektedir” şeklinde konuştu…

YAŞAM, MATEMATİKSEL BİR MUCİZE…

Konuşması sırasında yaşamın tamamen matematiksel bir mucize olduğuna da değinen Kılıç, bütün bir evrenin tek bir enerji birimi olduğundan ve tüm evrenin her noktasının diğerleriyle bağlantılı ve bütünsellik içinde bulunduğunu ifade eden bir kavram olan LANIAKEA’dan bahsetti. Prof. Dr. Türker Kılıç’ın geceyi konukları hayrete düşüren bir iddia ile tamamlaması ise büyük ilgi uyandırdı: “Düşünce, inançtan ve maddeden üstündür. Biyoloji ve bilinci şekillendirme yeteneği vardır.”

Üzerinde 23 adet mum olan Bostancı Rotary Kulübü’nün pastasını, Kulüp Başkanı Cem Özyıldırım ve kulübün en yaşlı üyesi Zeki Bilge birlikte kesti…

BOSTANCI ROTARY KULÜBÜ 23 YAŞINDA!..

Prof. Kılıç’ın yaptığı muhteşem sunumun ardından düzenlenen bir başka etkinlik ise, Bostancı Rotary Kulübü’nün 23. kuruluş yıldönümü kutlaması oldu. Bostancı Rotary Kulübü Başkanı Cem Özyıldırım ve Rotaryenler; “23. yılımızı geride bırakmış olmayı böylesine anlamlı bir gece ile kutlamış olmaktan büyük memnuniyet duyduk” mesajı verdi.

Kulübün 23. yıl pastasının mumlarını söndürme görevi, Zerrin Bulut ile İnci Bilge’ye düştü…
Prof. Dr. Türker Kılıç’ın verdiği mini konferans, konuklar tarafından uzun süre alkışlandı…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı