Plansız şehircilik Caddebostan’ı mahvetti

Kadıköy’de gece hayatının gözde adreslerinden Caddebostan İskele Sokak, tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. Restoran ve barlara mal indirme-aktarma saatlerinin düzenlenmemesine bölgedeki inşaat faaliyetleri de eklenince, Barlar Sokağı açık otoparka dönüştü.

Sahilyolu ile Bağdat Caddesi arasında bağlantıyı sağlayan ve “Barlar Sokağı” olarak da bilinen Caddebostan İskele Sokak’ta, araçlardan sonra yayaların da adım atabileceği yer kalmadı.

Caddebostan

İLGİSİZLİK, ÇARESİZLİĞE DÖNÜŞTÜ…

Önceleri tek yönü otopark olarak kullanılmaya başlanan İskele Sokak, son aylarda tamamen kullanım dışı kaldı. Vatandaşların şikayetleri ve ihbarlarına rağmen kalıcı çözüm bulunamayan prestij sokakta günün her saatinde içecek ve yiyecek firmalarının mal indirme-aktarma yapması nedeniyle çoğu kez trafik kilitleniyor, bazen de saatlerce akış duruyor. Trafiğin açılmaya başladığı anlarda ise, sokağın her iki yönünde belirli kesimler otopark olarak kullanılmaya başlanınca benzer manzaralar tekrarlanıyor. Otopark denetlemesi ile birlikte sokakta sadece belirli saatlerde mal indirme yapılabilmesine yönelik düzenlemenin ilk etapta prestij noktayı rahatlatabileceği düşünülüyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı