“Fındıkkıran” yeniden seyirciyle buluşuyor…

f

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından neoklasik tarzda hazırlanan “Fındıkkıran” balesi, 6-7-9 ve 12 Ocak’ta Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde izlenebilecek.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nden yapılan açıklamaya göre, Rus besteci Çaykovski’nin 1891’de bestelediği son eseri olan, küçük Alman kız Clara Stahlbaum’un yeni yıl hediyesi olarak aldığı fındıkkıran oyuncağı ile ilgili rüyalarını konu alan büyü-masal tarzı “Fındıkkıran” bale eseri, koreograf Uğur Seyrek’in neoklasik tarzda yorumuyla yeniden seyircisiyle buluşacak.

Prömiyeri 24 Aralık’ta yapılan bale, 6-7-9 ve 12 Ocak’ta Süreyya Operası’nda sahnelenecek. Librettosu Uğur Seyrek ve Işık Noyan’a, koreografi ve rejisi Uğur Seyrek’e ait eserin dekorunu İsmail Dede, kostümlerini ise Serdar Başbuğ hazırladı. “Clara” rolünde İlke Kodal/Julia Hartmann, “Fındıkkıran/Prens” rolünde Deniz Özaydın/Batur Büklü, “Drosselmeyer” rolünde M. Nuri Arkan/Oliver Spence/Mutlu Cankup ve diğer rollerde İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları dönüşümlü dans edecek.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı