Nef Vakfı kadınların evine ışık oluyor

Gayrimenkul sektörünün lideri Nef çatısı altında hizmet veren Nef Vakfı, ihtiyaç sahiplerinin hayatına dokunmaya devam ediyor. Hayalleri gerçekleştirmek ve daha fazla insanı mutlu etmek vizyonuyla hareket eden vakfın projelerinden Hay Atölye, kadınlara istihdam ve gelir kapısı oluyor.

Bugüne kadar çocuklar, kadınlar, yaşlılar, engelliler ve ihtiyaç sahibi aileler için pek çok proje hayata geçiren Nef Vakfı, ihtiyaç sahibi kadınlara destek olmak için hayata geçirdiği Hay Atölye ile hem istihdama, hem de ekonomiye katkı sağlıyor. Topluma duydukları borçluluk hissiyle sürekli paylaşıma inandıklarını belirten Nef Vakfı Başkanı Emine Timur, ülkemizde çok sayıda kadının çocuklarıyla birlikte yaşam mücadelesi verdiğine değinerek, şunları ifade etti:

Nef Vakfı

YAŞANILAN DEĞİŞİM ÇOK BÜYÜK…

“Tek başına kalan 10 kadından 7’si ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Biz Nef Vakfı olarak, bundan hareketle ihtiyaç sahibi kadınları hayatın içine katmak, geçimlerini sağlamak için bir sosyal marka geliştirdik. Hay Atölye, ihtiyaç sahibi kadınları hayata bağlamak, onlara özgüven aşılamak, elleriyle, emekleriyle, fikirleriyle evlerine ışık, ailelerine mutluluk ve sofralarına aş olmak için var oldu. Yaşadığımız değişim ise çok büyük. Hay Atölye’nin dokunduğu kadınlar artık kendi geçimlerini sağlıyor, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. En önemlisi, çoğunlukla 2 ve daha fazla çocuğu olan kadınlar, evden çalışarak çocuklarının bakımına da zaman ayırabiliyor.”

ÜÇ YIL İÇİNDE 1.000 KADINA ULAŞMAK HEDEFLENİYOR…

Nef’in dağıtılabilir kârının yüzde 51’ini Nef Vakfı aracılığıyla kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına aktardıklarını vurgulayan Emine Timur, Hay Atölye kapsamında Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile birlikte bugüne kadar 400’ün üstünde kadına ulaştıklarını belirtti. “Hedefimiz bir yandan Hay Atölye’nin üretici kadınlarının sayısını artırırken, diğer taraftan Hay Atölye markalı ürünlerin farklı kanallarda satılıyor olmasını sağlamak. Böylece bu ağ güçlenerek büyüyecek ve Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kadınlara umut olacak” diyen Timur, bugün atölyede üretim yapan 270 kadın sayısını artırarak, önümüzdeki 3 yıl içinde 1.000 kadına ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı.

FONKSİYONELLİK VE TASARIM  ÖN PLANDA…

Hay Atölye ürünleri hakkında da bilgi veren Nef Vakfı Başkaın Emine Timur; “Hay Atölye’de ürünleri belirlerken ihtiyaca yönelik olmasına, fonksiyonelliğe ve tasarıma öncelik verdik. Bugün perakendenin yanı sıra şirketler ve bireyler bazında da toplu siparişler alıyoruz. Ürünlerin tamamı el emeği olduğu için, özel sipariş taleplerini de rahatlıkla karşılayabiliyoruz. Önümüzdeki dönemde satış kanallarımızı artırarak, daha çok ihtiyaç sahibi kadına destek olmayı hedefliyoruz.”

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı