Nef Vakfı değer katmaya devam ediyor

Kurulduğu tarihten bu yana hayalleri gerçekleştirmek ve daha fazla insanı mutlu etmek amacıyla hareket eden Nef, toplumsal çalışmalarını bir çatı altında toplamak amacıyla geçtiğimiz yıl Nef Vakfı’nı kurdu.

Nef Vakfı, sosyal sorumluluk bilincini esas alarak, insanların dertleri ile dertlenerek hayatlarına değer katabilmenin, yaptığını anlatmaktan ziyade eyleme geçirmenin gerekliliğini bilerek, ilham olma hedefiyle çalışıyor. Daha fazla mutlu insan biriktirmenin ve çevreye değer katmanın kıymetini bilen Nef Vakfı; bugüne kadar çocuklar, kadınlar, yaşlılar, engelliler ve ihtiyaç sahibi aileler için pek çok proje hayata geçirdi.

Nef Vakfı

YAŞLILAR İÇİN HUZUREVLERİ, ÖĞRENCİLER İÇİN BURS, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE İLK NEFES..

İnsanları, evleri, mahalleleri, hayatları değiştirmek için çalışan vakıf, çocukların daha iyi koşullarda okullara gidebilmesi için “eğitim birimleri” yapıyor; yüzlerce devlet üniversitesi öğrencisi ve kimsesiz çocuk için burs programları oluşturuyor. Yaşlılara huzurlu bir yuva ortamı sağlayan huzurevleri, kimsesiz çocuklara “mutlu sevgi evleri” hazırlayan Nef Vakfı; acil ihtiyaç sahibi ailelere “ilk nefes” oluyor, temel ihtiyaçları karşılamak için ayni yardımlar yapıyor, çocuk ve destek evlerini foldhome’larla güzelleştiriyor, hastanelere ve cezaevlerine özel projeler geliştirirken, engelleri ortadan kaldıran “engelsiz evler” tasarlıyor.

DEĞER KATACAK, DEĞİŞİME ORTAK OLACAK, FARKINDALIK YARATACAK İŞLER…

Öte yandan yaşanabilir kentler için Kentsel Vizyon Platformu’nu hayata geçiren Nef Vakfı, ihtiyaç sahibi kadınların kendi ürettikleriyle geçimlerini sağlaması için ise Hay Atölye’yi kurdu. Tüm projelerini umut olmak, yeni bir nefes vermek için hayata geçiren vakıf; değer katacak, değişime ortak olacak, destek verende de alanda da farkındalık yaratacak işler yapmaya devam ediyor.

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı