Moda Kayıkhane’de Moğollar fırtınası

Türk rock müziğinin efsane grubu Moğollar, “Burada Müzik Var” etkinlikleri kapsamında Moda Kayıkhane’de muhteşem bir konser verdi. 50. yılını kutlayan gruba, rap müziğin parlayan yıldızlarından Ezhel de konuk sanatçı olarak eşlik etti.

İlk albümü “Müptezhel” ile büyük çıkış yapan ve geniş bir hayran kitlesine ulaşan Ezhel, sahnede Moğollar’a birçok şarkıda eşlik etti. Grubun Ezhel’le birlikte söylediği, yıllar önce Bergama köylülerinin direnişi için yazılan “Ölüler Altın Takar mı” şarkısı, dinleyenlerden büyük alkış aldı. Moğollar’ın Moda Kayıkhane konseri başlangıcında Nebil Özgentürk’ün hazırladığı, ünlü Türk Halk Müziği ozanı Ruhi Su Belgeseli gösterildi. Konser, Cahit Berkay’ın “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin ünlü saz introsu ile başladı.

DEV EKRANDA GÖRSEL ŞÖLEN…

Konser sırasında dev ekranda tam bir görsel şölen vardı. Grubun her söylediği şarkı için yapılmış klipler, konsere büyük renk kattı. Cahit Berkay, grubun solisti Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’nın onlara emaneti olduğunu belirterek; “Elimizde büyüdü, o bize Cem’den kalan bir miras. Önce babasıyla, şimdi de onunla çalışıyorum. Bu benim için çok büyük bir mutluluk” dedi. Moğollar, Moda Kayıkhane konserini artık bir klasik olan “Bir Şey Yapmalı” şarkısı ile bitirdi.

Ezhel
50. yılını kutlayan Moğollar’ın Moda Kayıkhane konserinde, gruba rap müziğin parlayan yıldızlarından Ezhel de konuk sanatçı olarak eşlik etti…
Şenay Lambaoğlu
Sevilen caz sanatçısı Şenay Lambaoğlu, Moğollar konseri öncesinde Moda Kayıkhane sahnesinde sevenleriyle buluştu…

  Moğollar

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı