“Mobil Tamir Aracı” Bağdat Caddesi’nde…

mobil_tamir_araci_1

ETİ ve Aktif Yaşam Derneği’nin hareketli yaşamı teşvik etmek adına hayata geçirdiği Sarı Bisiklet Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında oluşturduğu “Mobil Tamir Aracı” uygulaması İstanbul’da… 07 Temmuz–16 Ağustos 2015 tarihleri arasında bakıma ihtiyacı olan bisikletler, Kadıköy’de tamir edilerek tekrar caddelere kazandırılacak.

Geçtiğimiz yıl ETİ’nin Aktif Yaşam Derneği işbirliği ile hayata geçirdiği Sarı Bisiklet Projesi, 2015 yılında İstanbul’da devam ediyor. Sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından biri olan “hareketlilik” kavramını bisiklet aracılığı ile toplumun her kesimine yaymayı amaçlayan ETİ ve Aktif Yaşam Derneği, 2015 yılında Sarı Bisiklet Projesi kapsamında İstanbul’da kadınların öncülüğünde bisiklet kullanımını teşvik ediyor.

MOBİL TAMİR ARACI KADIKÖY SOKAKLARINI GEZİYOR…

Sarı Bisiklet Projesi’nin İstanbul’daki yolculuğunun en önemli hizmetlerinden biri de Sarı Bisiklet Mobil Tamir Aracı olacak. Daha önce Eskişehir mahallelerini dolaşarak birçok bisikleti yeniden sokaklarla buluşturan Mobil Tamir Aracı, şimdi de İstanbul Kadıköy’de atıl durumda olan bisikletlerin yola çıkmasını sağlayacak. 7 Temmuz’da hizmet vermeye başlayan Mobil Tamir Aracı, bugün ve yarın (8–9 Temmuz) Erenköy Camii otopark girişinde olacak. Mobil Tamir Aracı, 10 Temmuz Cuma günü Acıbadem Mahallesi Muhtarlığı’nda, 11-12 Temmuz’da ise Caddebostan sahilinde bisikletlere hayat verecek. Hız kesmeden yola devam eden Mobil Tamir Aracı, 14–15 Temmuz’da Feneryolu Mahallesi Kuyubaşı Sokak’ta bisikletlerle buluşacak. Mobil Tamir Aracı, bisiklet bakım ve onarımı için gerekli malzemeler ve bisiklet tamir ekibi ile birlikte İstanbul’daki belirli lokasyonlarda bisiklet severler ile bir araya gelecek. Ayrıca fren, direksiyon ve akort ayarlarının yanı sıra yağ değişimi, zincir takma-sökme ve lastik tamiri gibi hizmetleri de ücretsiz olarak sunacak.

3 YILDA 10 BİN BİSİKLET YENİDEN YOLLARDA OLACAK…

Birçok insanın evinde lastiği söndüğü, fren ayarı bozulduğu veya zinciri yağlanmadığı için atıl durumda tamirciye götürülmeyi bekleyen bisiklet, Mobil Tamir Aracı ile yeniden özgürlüğüne kavuşabilecek. Mobil Tamir Aracı, bu hizmeti ile aynı zamanda bisiklet kullanımı ile ilgili farkındalığı da artıracak. Geçen yıl Eskişehir’de yoğun bir ilgi gören uygulama, İstanbul’da dikkatleri üzerine çekerek daha fazla insanın bisiklet kullanmasını teşvik edecek. ETİ ve Aktif Yaşam Derneği, Sarı Bisiklet Mobil Tamir Aracı ile 3 yıl sonunda yaklaşık 10 bin bisikleti yeniden kullanıma kazandırmayı hedefliyor.

Mobil Tamir Aracı diğer güzergah ve tarihleri:

– KOŞUYOLU CAD. TÜRKAN SOKAK – 16 Temmuz 2015

– SUADİYE MAH. EMİNALİ PAŞA MİGROS ÖNÜ – 21 – 22 – 23 Temmuz

– ACIBADEM MAH. LİSE YOLU – 24 Temmuz 2015

– KADIKÖY MODA, SAHİL YOLU HATTI CİVARI – 25 – 26 Temmuz

– SAHRAYICEDİD MAH. CEBESOY SOKAK – 28 Temmuz 2015

– CADDEBOSTAN MAH. ERENKÖY CAMİİ OTOPARK GİRİŞİ – 29 Temmuz 2015

– BOSTANCI MAH. BAHÇELERARASI SOKAK – 30 – 31 Temmuz 2015

– KADIKÖY MODA, SAHİL YOLU HATTI CİVARI – 01 – 02 Ağustos 2015

– KOZYATAĞI MAH. SİNAN ERCAN SOK. ERENKÖY RUH VE SİNİR HAST. ÖNÜ – 04 Ağustos 2015

– BAĞLARBAŞI MAH. İNÖNÜ CAD. GÜL YOLU SOK. SELAHATTİN BEY SOK. KESİŞİMİ – 05 – 06 Ağustos 2015

– HASANPAŞA MAH. UNIVERSAL HOSPITAL CİVARI – 07 Ağustos 2015

– KALAMIŞ PARKI – 08 – 09 Ağustos 2015

– ERENKÖY MAH. MUHTARLIĞI CİVARI, ERENKÖY KIZ LİSESİ ÖNÜ – 11 – 12 Ağustos 2015

– SUADİYE MAH. EMİNALİ PAŞA MİGROS ÖNÜ – 13 – 14 Ağustos 2015

– DALYAN – 15 – 16 Ağustos 2015

Eti-Mobil-Tamir-Araci

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı