Bu mekana giren çıkmak bilmiyor!

Etin gerçek lezzetini hissetmek, ateşin başında dostlar sohbetlerinin en güzelini yaşamak, İstanbul’un göbeğinde kentin tadına varmak isteyenlerin mekanı Bostancı Çınaraltı Mangalbaşı Restoran, ağzının tadını bilenlerle dolup taşıyor.

bostanci-cinaralti-mangalbasi-restoran-kendin-pisir-kendin-ye-kadikoy-life-dergisi-13

Çeyrek asırlık lezzet anlayışını müdavimlerinin önerilerine ve isteklerine göre şekillendirerek bugüne gelen Bostancı Çınaraltı Mangalbaşı; istenildiğinde iki kişi oturulabilecek, istenildiğinde de 1.000 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek kapasitesi ile İstanbul’un alanında en büyük restoranları arasına girdi.

bostanci-cinaralti-mangalbasi-restoran-kendin-pisir-kendin-ye-kadikoy-life-dergisi-1

HEM MİDELER, HEM DE CEPLER MEMNUN…

“Bugün bir yemeğe çıksak, kim bilir yine ne hesap gelir” diyenler için Çınaraltı Mangalbaşı, yıllardır değişmeyen politikası ile tercih nedeni olmuş. Balıkesir ve Afyon yörelerinden getirilen sağlıklı etleri, ustalar tarafından bir sanat eseri gibi dizildikleri dolaplarından tarttırarak seçen mekan misafirleri, ardından mangalın başında “kendin pişir kendin ye” seansına geçiyor. “Seans” diyoruz çünkü, birçok kişi için kendi yemeğini elleriyle pişirmek hem lezzetin en iyisini yakalamak, hem de stres atmak, emeğini dostlarıyla paylaşmak demek. Dört mevsim ilgi gören Bostancı Çınaraltı Mangalbaşı, aynı çatı altında ayrı olmak isteyen gruplar için de tasarlanmış.

bostanci-cinaralti-mangalbasi-restoran-kendin-pisir-kendin-ye-kadikoy-life-dergisi-3

YENİ YILI SÜRPRİZLERLE KARŞILAMAYA HAZIRLANIYOR…

Kırmızı ya da beyaz, etinin lezzetini kendisi ayarlamak ya usta şeflerin eline bırakmak, İstanbul’un göbeğinde restoranın orta yerinde cızbız keyfini yaşamak isteyenler için Bostancı Çınaraltı Mangalbaşı, 25 yılın tecrübesiyle yeni yılı sürprizlerle karşılamaya hazırlanıyor.

Mekanda Kadıköy Life Dergisi magazin objektiflerine yansıyan bazı ayrıntılar ise şöyleydi:

Hayat Şarkısı dizisi oyuncuları ve set ekibi...
Hayat Şarkısı dizisi oyuncuları ve set ekibi…

ÇEKİM ARASI ÇINARALTI MANGALBAŞI KEYFİ…

Kanal D’nin sevilen dizisi Hayat Şarkısı’nın oyuncuları ve set ekibi, çekimlerin ardından Bostancı Çınaraltı Mangalbaşı’ndaydı. Yoğun temponun yorgunluğunu mangal başında atan oyuncular ve set emekçileri, lezzetli dakikaların ardından gece çekimleri için yola koyuldu.

Aytaç Köşklü, Yücel Kılıç, Aykut Erarslan, İbrahim Kara, Ersin Kundakçı, Ziya Özden, Metin Işık.
Aytaç Köşklü, Yücel Kılıç, Aykut Erarslan, İbrahim Kara, Ersin Kundakçı, Ziya Özden ve Metin Işık…

26 YIL SONRA ÇINARALTI’NDA…

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 1986 yılında aynı sınıfta tanıştılar, mezuniyetlerinin ardından 26 yıl sonra bir araya geldiler. Öğrencilik yıllarının ardından birbirlerini Türkiye’nin sayılı fabrika ve tesislerinde sektörünün tanınan isimleri olarak bulan makine mühendisleri, Bostancı Çınaraltı Mangalbaşı’nda hem hasret giderdi, hem de “kendin pişir kendin ye” lezzet şovu yaptı.

bostanci-cinaralti-mangalbasi-restoran-kendin-pisir-kendin-ye-kadikoy-life-dergisi-9

bostanci-cinaralti-mangalbasi-restoran-kendin-pisir-kendin-ye-kadikoy-life-dergisi-7

bostanci-cinaralti-mangalbasi-restoran-kendin-pisir-kendin-ye-kadikoy-life-dergisi-4

bostanci-cinaralti-mangalbasi-restoran-kendin-pisir-kendin-ye-kadikoy-life-dergisi-5

Çınaraltı Mangalbaşı
Bostancı Çınaraltı Mangalbaşı’nda Balıkesir ve Afyon yörelerinden getirilen sağlıklı etler, ustalar tarafından bir sanat eseri gibi dolaplara diziliyor…

bostanci-cinaralti-mangalbasi-restoran-kendin-pisir-kendin-ye-kadikoy-life-dergisi-8

bostanci-cinaralti-mangalbasi-restoran-kendin-pisir-kendin-ye-kadikoy-life-dergisi-14

Çınaraltı Mangalbaşı

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı