Mehmet Günsür’den Suriyeli çocuklara destek

Ünlü aktör Mehmet Günsür, Türkiye Vodafone Vakfı’nın “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında Şanlıurfa’da Suriyeli çocuklar için düzenlenen kodlama eğitimlerine katıldı. Çocuklarla tek tek ilgilenen Günsür; “Suriyeli çocukların yalnız olmadığını göstermek için buradayım” dedi. Kendisi de üç çocuk babası olan aktör, Suriyeli çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Türkiye Vodafone Vakfı’nın geçen yıl Habitat işbirliğiyle başlattığı “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında, yaşları 7-14 arası değişen Suriyeli çocuklara programlamaya giriş, uygulama yapma, hikâye oluşturma ve oyun yapma gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitim verildi. Eğitime Mehmet Günsür’ün yanı sıra Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır da katıldı.

Mehmet Günsür

MEHMET GÜNSÜR: SURİYELİ MÜLTECİLER, HEPİMİZİN DUYARLI OLMASI GEREKEN BİR OLGU…

Kodlama eğitimi alan Suriyeli çocuklarla tek tek ilgilenen başarılı oyuncu; “Dijital bir geleceğe doğru hızla ilerliyoruz. Bu gelecekte çocuklarımızın en önemli hazinesi kodlama bilgisi olacak. Dolayısıyla, tüm çocukların kodlamayı öğrenmesi önem taşıyor. Türkiye Vodafone Vakfı’nın ‘Yarını Kodlayanlar’ projesi kapsamında Suriyeli çocuklara da kodlama eğitimi vermesini takdirle karşılıyorum. Hepimizin duyarlı olması gereken bir olgu, Suriyeli mülteciler konusu. Yardımlaşma, sevgi ve anlayış, bizim geleceğimizi iyi yapacak olan şeyler. Bana bu fırsatı verdikleri için Vakıf yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı