Kuşaktan kuşağa sanat üretenler buluşuyor…

Sanatı hayatın içine taşımayı amaçlayan Görsel Sanatlar Vakfı (GÖRSAV), Caddebostan Kültür Merkezi’nde 12 Nisan-12 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştireceği “Buluşma II / Kuşaktan Kuşağa Sanat Üretenler” sergisi ile aktif sanat yaşamına devam eden, duayen, orta kuşak ve genç sanatçıları bir araya getiriyor.

Danışma Kurulu’nu GÖRSAV Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Günay Atalayer ve Prof. Cevat Demir’in oluşturduğu “Buluşma II / Kuşaktan Kuşağa Sanat Üretenler” sergisi, farklı disiplinlerden sanatçıları kucaklıyor. 1991 yılında görsel sanat kollarına ve sanat eğitimine destek amacıyla kurulan GÖRSAV, Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 41 öğretim üyesi tarafından hayata geçirildi.

SANATÇILARI VE ESERLERİNİ AYNI PLATFORMDA BULUŞTURUYOR…

Sanata ve sanatçıya destek olmayı amaçlayan Vakıf, verdiği eğitim bursları ile güzel sanatlar öğrencilerin eğitimine de destek oluyor. Varlığı ile Güzel Sanatlar Fakültesi mezunları ve mensupları arasında iletişimi ve dayanışmayı canlı tutmayı hedefleyen GÖRSAV,  zaman içinde yurtiçi ve yurtdışında çeşitli sergiler ve organizasyonlarla sanatçıları ve onların üretimlerini, eserlerini aynı platformlarda buluşturmaya özen gösteriyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı