Bu lezzeti bir de “Cadde’nin Kestanecisi”nden deneyin…

Soğuk kış günlerinin sıcak simgesi “kestane kebap” için şahane bir önerimiz var. Müdavimleri tarafından “Bağdat Caddesi’nin Kestanecisi” olarak bilinen Sinoplu Mehmet Tekdemir’in kuyumcu titizliği ile hazırladığı kestaneleri mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Cadde’nin Caddebostan tarafında, Asya Pazarı önünde kurduğu tezgâhında birbirinden güzel kızarmış kestanelerini her gün düzenli olarak alıcıları ile buluşturan Mehmet Usta, “Bu işi evde yapmanın, hele tencere ve teflon tava ile yapmanın hiçbir anlamı yok. Bazı şeyler usta ellerde lezzetini bulur” diyor.

KESTANE SERT VE İRİ OLACAK…

“Olsun, sen yine de küçük bir tüyo ver” ricamız üzerine Mehmet Usta, şunları ifade etti: “Peki o zaman iyi dinleyin, ikinci defa tekrar etmem. Bir kere kestane sert ve iri olacak. Elinizde tuttuğunuzda ağırlığını hissedeceksiniz. Kestaneyi çizmeden önce ise yaklaşık 1 saat ılık suda bırakacaksınız. Bu kolay açılmasına sebep olacaktır. Dışa doğru bombeli karın kısmından yanlamasına uzun şekilde çizeceksiniz. Devam edersem işim bozulur, buna sebep olmak istemezsiniz!..”

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı