Kanada Okulları’ndan Bağdat Caddesi ve Moda’da iki yeni kampüs

Dünyanın en başarılı ülkeleri arasında yer alan Kanada’nın eğitim sistemini Türkiye’ye taşıyan Kanada Okulları, İstanbul’daki büyümesine devam ediyor. Önceki yıl açılan Levent ve Çamlıca anaokullarının yanı sıra Ulus’taki ilkokulun ardından, bu yıl da Bağdat Caddesi’ndeki anaokulu ile Moda’daki anaokulu, ilkokul ve ortaokulu hizmete giriyor.

Kısa sürede birbiri ardına açtığı okullarla Türkiye’ye olan güvenini gösteren Kanada Okulları, böylece okul öncesinden başlayıp lise son sınıfa kadar devam edecek bir eğitim yapısı kurma stratejisi doğrultusunda ilerliyor. Kanada Okulları’nda eğitim gören öğrenciler, Kanada’daki yaşıtlarıyla aynı akademik ve sosyal olanaklara sahip. Her iki ülkenin Eğitim Bakanlıkları tarafından kayıt altında bulundurulan öğrenciler, eğitim hayatlarına diğer Kanadalı öğrencilerle aynı şartlarda devam ettiklerinden, eğitimlerini istedikleri zaman Kanada’da sürdürebiliyor.

Kanada Okulları

ZENGİN KAYNAK LİSTESİYLE DESTEKLENEN EĞİTİM YAKLAŞIMI…

Okula başladığı andan itibaren İngilizce eğitim alan çocuklar, Türkçe dışındaki tüm dersleri Kanadalı öğretmenler tarafından İngilizce olarak alıyor. Bunun yanında ikinci yabancı dil olarak anadili Fransızca olan öğretmenler tarafından Fransızca eğitim veriliyor. Çocuklarda okuma ve anlama becerilerini geliştirmeyi ve kalıcı hale getirmeyi hedefleyen zengin bir kaynak listesiyle desteklenen eğitim yaklaşımlarıyla, anaokulunda olduğu gibi ilkokulda da dil, farklı sanat ve spor aktivitelerinin ağırlıklı olduğu bir program sunan Kanada Okulları’nın başarılı ekibi, Anadolu Yakası’nda açacakları iki okulun öğrencileri ile tanışma heyecanındalar.

Kanada Okulları yetkilileri, 15 Nisan’da Çiftehavuzlar’daki yeni okulda, ilk kez açılan ortaokulun bulunduğu Moda Kampüslerini tanıtacak ve kayıt olmak isteyenlere detaylı bilgi verecek…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı