Kalamış’ta gerçek İtalyan Rivierası lezzetleri…

1

1993’ten bu yana gerçek İtalyan lezzetlerini İstanbullularla buluşturan ve İtalya’nın farklı bölgelerine ait lezzetleri misafirlerine sunan Da Mario’nun hazırladığı bölgesel menüsü, Ağustos ayı boyunca servis edilmeye devam ediyor.

İtalya’nın Liguira bölgesine özgü lezzetleri “Sapori Della Liguria” adlı menüde toplayan Da Mario, taze ve kaliteli ürünleri kullanarak ağızlarda enfes tatlar bırakacak lezzetler hazırladı. İtalya Rivierası’nda yer alan Liguira bölgesi, özellikle “Pesto alla Genovese” sosu ile bilinmekle birlikte bu bölgede yetişen özel otlar, mantarlar ve kuşkonmaz, bölgeyi özel kılan unsurlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Taggiasca zeytinlerinden elde edilen zeytinyağı ise bölgenin en önemli özelliklerinden birini oluşturuyor.

GERÇEK İTALYAN LEZZETİ TUTKUNLARININ ADRESİ…

Öğle yemeği ve akşam yemeklerinin en çok tercih edilen restoranlarından olan Da Mario, Kalamış ve Etiler’deki şubeleriyle misafirlerine hizmet vermeye devam ediyor. Da Mario, menüsündeki klasik ve bölgesel lezzetlerin yanı sıra zengin şarap menüsü ile de gerçek İtalyan lezzeti tutkunlarına hitap ediyor.

2

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı