Kalamış sahilinin imara açılması itirazına red!..

Kadıköy Belediyesi’nin Fenerbahçe-Kalamış sahilinin imara açılması planına yönelik Özelleştirme Yüksek Kurulu’na yaptığı itiraz reddedildi.

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz süreçte Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı’nın imara açılmasıya ilgili imza kampanyası başlatmış, Change.org vasıtasıyla başlatılan kampanyaya binlerce Kadıköylü destek vermişti. Belediye tarafından yapılan çağrıda şu ifadeler yer almıştı:

KALAN SAHİLLERİMİZİ KORUYALIM…

“Fenerbahçe-Kalamış sahil hattında yeni bir plan yapıldığını öğrendik. Bu plan, Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı’nda yapılaşmanın önünü açacak. Sahile yapılacak otel ve ticaret alanı, sahilin Kadıköylüler ve halkın kullanımına kapatılması anlamına geliyor. Biz bu yanlıştan acilen dönülmesi için tüm yasal yollara başvuruyoruz. Ama biz bunu yaparken, binlerce kişinin de bizim yanımızda olduğunu göstermemiz gerekiyor. Kalan sahillerimizi korumak, yapılaşmaya açılarak halkın elinden alınıp işletmelere verilmesini engellemek için Kadıköy Belediyesi’nin yanında olmanız dileğiyle…”

İTİRAZ REDDEDİLDİ, HUKUKİ SÜREÇ DEVAM EDİYOR…

Kadıköy Belediyesi’nden yapılan açıklamada, itirazın reddedilmesinin bir engel teşkil etmeyeceği ve bu yanlıştan geri dönülmesi için gereken her şeyi yapmaya devam edileceği bilgisi verildi. Danıştay’da açılan davanın ise devam ettiği belirtildi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı