Kadına şiddete su altında “sessiz tepki”…

Farklı alanlarda düzenlediği sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal farkındalık yaratmayı amaçlayan genç model Dilara Çetinel, Kadıköy Life Dergisi Muhabiri Enis Can Kilimci’ye konuştu.

Kadına yönelik şiddetin, cinsel istismarın ve tecavüz olaylarının artışına dikkat çeken Çetinel, cinsel saldırı ve cinayete kurban giden Özgecan Aslan için derin bir üzüntü duymuş. Yalnızca üzülmenin bir anlamı olmadığını düşündüğü için de bu alanda projeler üretmeye odaklanmış. Hissettiği bireysel sorumluluk, toplumun bilinç düzeyini yükseltmeyi amaçlayan projelere dönüşmüş.

KADINA ŞİDDETE KARŞI ELELE…

Genç model, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde “Kadına Şiddete Karşı Elele” projesi kapsamında profesyonel bir ekip ile su altında “Şiddet gören ve gördüğü şiddet nedeniyle hayatını kaybeden kadın” mizanseni oluşturdu. Dalgıçlar Ali İğde, Umutcan Pense, Elif Sezgi Arslan ile Anadolu Ajansı Fotomuhabiri Şebnem Coşkun ve Muhabir Eda Topcu, söz konusu olaya dikkatleri çekebilmek adına özel bir çalışma düzenledi. Bu kapsamda su altı mankeni Dilara Çetinel, şiddet gören ve gördüğü şiddet nedeniyle yaşamını yitiren kadınları anmak, kamuoyu oluşturup bundan sonra yaşanacak benzeri olayların önüne geçebilmek adına yüzme havuzunda poz verdi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı