Kadıköy’de Sevgililer Günü etkinlikleri…

Unutulmaz aşk filmleri, klasik otomobil ile Kadıköy turu ve yıllardır dillerden düşmeyen aşk şarkıları… Kadıköy Belediyesi, bu yıl 14 Şubat Sevgililer Günü’nü farklı etkinliklerle kutlayacak. Kadıköy Belediyesi ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleşecek “Yarım Asırlık Aşklar” temalı programda 50 yıllık aşıklar, Yeşilçam’dan aşk filmleri afişleriyle süslenmiş klasik otomobillerle Kadıköy sokaklarında “Sevgi Konvoyu” oluşturacak.

Kadıköy Belediyesi Binası önünde 1950-960’lı yıllara ait Chevrolet, Ford, Oldsmobile, Pontiac gibi klasik otomobillere binecek aşıklar, anılarına yolculuk yapacak. Yarım asırlık aşıkları taşıyan klasik araçların ön kaputlarında, yıllarca sevgiyi ve aşkı bizlere çok romantik duygularla aktaran ve geçtiğimiz yıl 100. yılını dolduran Türk Sineması’na ait aşk filmleri afişleri yer alacak.

“YEŞİLÇAM AŞKLARI” SERGİSİ AÇILACAK…

Yarım asırlık aşıkların klasik otomobil turundan sonra, Kozyatağı Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 35 adet afişten oluşan “Yeşilçam Aşkları” isimli sergi gezilecek. Türk Sineması’ndan melodiler eşliğinde yarım asırlık aşıkların aynı zamanda dans edeceği programda, etkinliğe katılan tüm kadınlara 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle birer kırmızı gül dağıtılacak.

SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ…

Sevgililer Günü’nün bir başka sürprizi ise, unutulmaz aşk filmlerinin unutulmaz şarkıları… Türk Sineması’nda “Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Devlerin Aşkı”, “Sultan” gibi birçok aşk filminin eşsiz müziklerini yapan Cahit Berkay Film Orkestrası ve dört yonca olarak tabir edilen Türkan Şoray, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik filmlerindeki şarkıları seslendiren Belkıs Özener, unutulmaz aşk şarkılarını seslendirecek.

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı