Kadıköy’de “acaip” bir konser!

Sinema ve televizyon oyuncusu Teoman Kumbaracıbaşı, 2010 yılından bu yana Acaipademler grubuyla birlikte Kadıköy’de sahne alıyor. Üçüncü albümüne hazırlanan Acaipademler, 30 Nisan Cumartesi akşamı Kadıköy Woodstock sahnesine çıkıyor. Basta Melek İrdem, davulda Soner Doğanca, ses ve elektrikli gitarda Teoman Kumbaracıbaşı, masada Metin Bozkurt ile sahne alacaklar.

Acaipademler, her zamanki gibi Pir Sultan Abdal, Kaygusuz Abdal, Karacaoğlan, Puşkin, J. Prevert, Paul Celan, İngeborg Bachmann, Antonio Machado, Pablo Neruda, Georg Trakl, Rilke, Zahrad gibi şairlerin şiirlerinden besteledikleri şarkılarla iki saatlik bir konser verecek.

KAFİYELERDEN RİTMLERE, SESLERDEN TINILARA KEYİFLİ BİR YOLCULUK…

2010 yılından beri sahne alan Acaipademler, 2009 yılında “Marshall Planı” ve 2011 yılında “Budala” albümlerini kaydetmişlerdi. Şarkılarını genellikle Türkçe ve zaman zaman kullandıkları şiirlerin anadiline vurgu yapmak üzere Almanca, İngilizce ve İspanyolca söyleyen Acaipademler; Woodstock sahnesinde dillerden coğrafyalara, hikayelerden anılara, kafiyelerden ritmlere, seslerden tınılara ve sözlerden şarkılara uzanan bir yolculuk için dinleyicilerini konsere bekliyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı