KADIKÖY LIFE YAYINLANDI

Kadıköy Life Dergisi’nin merakla beklenen yeni sayısı yayınlandı. “İstanbul’un üstü doldu, yeni dünya yer altına kuruluyor” başlıklı kapak haberi ile çıkan dergi; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile görüştü.

Doğu-Batı düzleminde büyüyen İstanbul’da her ne kadar kuzeye doğru genişleme olsa da, şehrin ağırlığının Adalar ve Marmara ekseniyle birlikte Kadıköy’e kaydığını, Marmaray Tüp Geçidi ve Avrasya Tüneli’nin ardından yine iki kıtayı birleştirecek olan asrın projesi Büyük İstanbul Tüneli’nin başlangıç ve bitiş noktasının Kadıköy olacağına değinen açıklamalarda, sürpriz sayılabilecek birçok haber de yer alıyor.

KIZILTOPRAK BÖLGESİNİ TANIYOR MUSUNUZ?

Her sayısında bir mahallenin tanıtımına yer veren dergi sayfalarında bu kez, Kızıltoprak ve yakın çevresinin okuyucuya aktarıldığı Zühtüpaşa Mahallesi var. Adını Osmanlı’nın Maliye ve Maarif Nazırı Zühdü Paşa’dan alan mahalle hakkında pek çok şey öğreneceksiniz.

kadikoy-life-dergisi-yayinlandi-3

BİR HAYDARPAŞA VARDI…

Kadıköy denince İstanbul’un Anadolu’ya, ya da Anadolu’nun İstanbul’a  açılan kapısı konumundaki Haydarpaşa’nın hep gündemde olması elbette yanlış değil. Kimi zaman yeni bir hayata merhaba diyenlerin, kimi zaman ise “Ne çok şey aldın benden” diyerek ayrılanların yaşamında derin izleri olan Haydarpaşa’yı bu defa, “Bir Haydarpaşa Vardı” başlığıyla Sertaç Kayserilioğlu yazdı.

ESKİ BİNALAR YENİLENİYOR, ÇEHRE DEĞİŞİYOR…

Kadıköy Life’ın bir başka haber çalışmasında ise, Kadıköy’de özellikle son aylarda “kentsel yenileme” adı altında dayanılmaz boyutlara ulaşan inşaat çılgınlığının yarattığı sorunlar irdelendi. Bu uygulamanın verdiği sıkıntıların yanı sıra eski binaların yenilenmiş sağlam binalara dönüşüyor olması ve çehresinin değişmesinin artılarına da yer verildi.

100. YILINI KUTLAMAYA HAZIRLANAN LIONS ÇEVRESİ…

Dergi sayfalarında bundan 100 yıl önce, 1917 yılında ABD’nin Chicago kentinde kurulan ve bugün 200”den fazla  ülkede yaklaşık 1 milyon 500 bin üyesi olan Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği’nin Anadolu Yakası Lions Federasyonu Genel Yönetmeni Ethem Alkan ile yapılmış harika bir söyleşi de yer alıyor.

EĞİTİM, SAĞLIK, SPOR VE CEMİYET HABERLERİ…

160 sayfalık dergi sayfalarında eğitim, sağlık, spor ve cemiyet haberlerinin yanı sıra düğünler, kutlamalar, toplantılar, buluşmalar, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir, kim nerede kiminleydi? Hepsi ve daha fazlası, Kadıköy Life Dergisi’nin Kasım & Aralık 2016 sayısı sayfalarında…

Kadıköy Life’a ulaşabileceğiniz adresler:

Dijital olarak www.issuu.com, magzter.com ve dmags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, Muhtarlıklar, Benzin İstasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri, Kadıköy Mephisto, Gergedan Kitabevi, Suadiye Gimtaş, Moda Eyfel Pastanesi, Barker Kırtasiye Mağazaları…

KADIKÖY LIFE

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı