KADIKÖY LIFE YAYINLANDI

Kadıköy Life Dergisi’nin merakla beklenen yeni sayısı yayınlandı. Eylül & Ekim 2016 sayısında yine çok önemli bir projeyi kapak konusu yaparak, siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

FİKİRTEPE’DEN YEPYENİ BİR KADIKÖY DOĞUYOR…

Kentsel dönüşüm uygulamalarının ulusal bazdaki ilk çalışması olan Fikirtepe bölgesinde binalar yükselmeye başladı. Hatta bazıları, yeni yıla yeni bir evde merhaba demek için ilk sakinlerini karşılamaya hazırlanıyor. Çevresiyle birlikte yaklaşık 300 bin yeni komşumuzun olacağı bölgeyi kapak konusu yaparak sayfalarımıza taşıdık. Bambaşka bir kent yaşamının farklı projelere örnek olacağı haberde ilginç ayrıntılar bulacaksınız.

MİNİBÜS YOLUNDA METRONUN AYAK SESLERİ…

Kadıköy ile Bostancı arasındaki ulaşımı yer altından metro geçişi ile sağlayarak trafiği rahatlatmak ve ulaşımı kolaylaştırmak adına 1970’li yıllardan beri düşünülen proje, bu defa gerçekleşecek gibi görünüyor.

Kadıköy Life

KADIKÖY’ÜN ELEKTRİĞİ ARTIK KESİLMEYECEK…

Kadıköy’de yoğunlaşan inşaat çalışmaları ve artan enerji ihtiyacı nedeniyle elektrik enerjisi konusunda büyük talep olacağını düşünen yetkililer, Kadıköy-Küçükbakkalköy arasında 154 bin voltluk enerji hattı bağı kurmayı planladı.

KALDIRIM İŞGALLERİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR…

Kadıköy’ün müzmin sorunlarının başında hep Kurbağalıdere, ardından “kaldırım işgalleri” gelirdi. Şimdilerde Kurbağalıdere sorunu çözümlendi gibi görünüyor. Ancak kaldırım işgalleri artarak devam ediyor. Arkadaşımız Adem Giden, “İşgal edilmiş kaldırımlarda esir alınan insan hakları” başlıklı bir çalışma yaptı. İleride telafi edilemeyecek sorunlara yol açacağı kaçınılmaz olan bu soruna büyümeden çare bulunması gerekiyor.

SUADİYE YÜKSELİYOR…

“Mahallelerimiz” başlıklı yazı dizisinin bu sayıdaki mahallesi Suadiye. 1960’lı yılların sayfiye bölgesi, bugünlerde milyon dolarlık modern inşaat projeleriyle yükselişini sürdürüyor. Kadıköy’ün köklü müteahhitlerinin yanı sıra Ankara’dan gelen müteahhitler de bölgenin prestijinden referans yaratmak istiyor.

KADIKÖY’E HARİKA BİR GENÇLİK MERKEZİ GELİYOR…

Kadıköy’e, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çağdaş bir gençlik merkezi yapılıyor. Merdivenköy’de yapımı devam eden projeden gençlere harika haberlerimiz var. Olimpik yüzme havuzu, bunlardan sadece biri…

EĞİTİM, SAĞLIK, SPOR VE CEMİYET HABERLERİ…

160 sayfalık Kadıköy Life sayfalarında eğitim, sağlık, spor ve cemiyet haberlerinin yanı sıra düğünler, kutlamalar, toplantılar, buluşmalar, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir, kim nerede kiminleydi? Hepsi ve daha fazlası, Kadıköy Life Dergisi’nin Eylül & Ekim 2016 sayısı sayfalarında…

Kadıköy Life’a ulaşabileceğiniz adresler:

Dijital olarak www.b-publisher.com, magzter.com ve dmags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, Muhtarlıklar, Benzin İstasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri, Kadıköy Mephisto, Gergedan Kitabevi, Suadiye Gimtaş, Moda Eyfel Pastanesi, Barker Kırtasiye Mağazaları…

Kadıköy Life

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı