Irmak Okulları’ndan “Çanakkale Geçilmez”

Öğrencilerine akademik, sosyal ve kültürel anlamda zengin öğrenme ortamları sunan Irmak Okulları, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü için  öğrenci, öğretmen ve çalışanlarıyla birlikte “Çanakkale Geçilmez” adlı tiyatro oyununu sahnelemeye hazırlanıyor.

Özel Irmak Okulları, Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını tamamlaması sebebiyle 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni anma etkinliği kapsamında; Turgut Özakman’nın eserlerinden derlediği, Nazım Hikmet’in şiirleri ile zenginleştirdiği “Çanakkale Geçilmez” adlı tiyatro oyununu sahneleyecek.

36 KİŞİLİK DEV KADRO…

Irmak Okulları öğretmen, öğrenci ve çalışanlarının katıldığı tiyatro oyunu, 36 kişilik kalabalık bir kadrodan oluşuyor. Bir saat sürecek tek perdelik oyunda Kurtuluş Savaşı ve Kuvay-ı Milliye hareketine vurgu yapılıyor; Çanakkale mücadelesinin Türk Kurtuluş Destanı’nın mayası ve arifesi olduğu düşüncesi öne çıkarılıyor.

MEHMETÇİK VAKFI YARARINA…

Oyunda, Milli Mücadele yıllarında cephedeki Mehmetçiğin haklı savunması ile birlikte cephe gerisindeki Kuvay-ı Milliye kadınlarının çabaları sahneye taşınıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün kişiliği ve uyguladığı stratejilerle savaşın kaderini nasıl değiştirdiği anlatılıyor. Mehmetçik Vakfı yararına oynanacak “Çanakkale Geçilmez” adlı oyun, 18 Mart Cuma akşamı Irmak Okulları Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı