Irmak Okulları 4. Irmak Bienali açılıyor

Farklı etkinliklerle gündeme gelen Irmak Okulları, bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Irmak Bienali ile öğrencilere sanatın farklı ve derin içeriklerini yaşatmayı, ortak sanatsal bir proje çerçevesinde farkındalık uyandırmayı, tüm sanatseverlerle paylaşmayı ve bienali bir sosyal sorumluluk projesiyle de desteklemeyi hedefliyor.

Irmak Okulları öğrencileri, her bienalde “Sanat farklı sözler söylemeli!” yaklaşımından hareketle 1. Bienal organizasyonunda “Hayaller”, 2. Bienal organizasyonunda “Zaman”, 3. Bienal organizasyonunda “Gözler” temasıyla yaratıcılıklarını sergiledi. Şimdi ise 4’üncüsü gerçekleştirilecek olan Bienal ile “Oyun ve Oyuncaklar” temasına vurgu yapıldı; hayatın kendisinin bir oyun olduğu ve insanların bu oyunun içerisinde yer aldığını ifade eden ürünler ortaya çıkarmak hedeflendi.

BİR ANAOKULUNUN EĞİTİCİ OYUNCAK İHTİYAÇLARI KARŞILANACAK…

Bienal kapsamında Irmak Okulları, öğrencilerini sanatçılarla buluşturacak atölye etkinlikleri planladı. Öğrenciler, iki ve üç boyutlu oyun ve oyuncak temalı ürünler ortaya çıkardı. Bienal ürünleri, Haziran ayından itibaren bir ay süreyle Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar sergi alanlarında da yerini alacak. Her bienalde olduğu gibi bu bienalde de sosyal sorumluluk projesi geliştirmek önemsendi. 4. Irmak Bienali kapsamında, ihtiyaç sahibi bir anaokulunun eğitici oyuncak ihtiyaçları karşılanacak. Bunun için okul bünyesinde kampanyalar düzenlendi.

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NDA DA SERGİLENECEK…

4. Irmak Bienali, 5 Mayıs 2016 saat 17.00’de Irmak Okulları Kültür Merkezi’nde yapılacak açılış töreniyle sanatseverler ile buluşacak. Öncelikle okul içerisinde sergilenecek çalışmalar, Haziran ayından itibaren Sabiha Gökçen Havalimanı sergi alanlarında bir ay süreyle gezilebilecek.

Irmak Okulları

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı