İnşaatlarda denetim sorunu devam ediyor

Kentsel dönüşüm çalışmalarının en yoğun sürdüğü ilçeler arasında yer alan Kadıköy’de sorunlar, aynı yoğunlukta devam ediyor. Hafriyat kamyonlarının yarattığı trafik terörü, inşaatlar yıkılırken ortaya çıkan çevre kirliği ve gürültü gibi sorunlarda şikayetler had safhaya ulaşmışken, şimdi de pazar ve tatil günleri süren çalışmalardan dolayı yoğun şikayetler gelmeye başladı.

denetim

PAZAR GÜNÜ YIKIM OLUR MU?!

Bu şikayetlerde haklılık payı da yok değil. Düşünün bir pazar günü evinizdesiniz, ailenizle birlikte baş başa vakit geçirmek istiyorsunuz, fakat yanı başınızda inşaat gürültüsü, toz, toprak… Bir de Bağdat Caddesi sorunu var ki, en olmaması gerekenlerin başında geliyor. Kadıköylülerin neredeyse olmazsa olmazları arasında yer alan caddede yürümeyi engelleyen inşaat çalışmalarını “denetim yetersizliği” olarak yorumlayan cadde sakinleri ve esnaflar, yetkilileri denetimler konusunda daha özenli olmaya davet ediyor.

Bağdat Caddesi’nin Caddebostan bölümündeki bir inşaat, geçtiğimiz hafta önüne yaptığı parapet sistemini olması gerekenden çok daha büyük yapıp kaldırımı işgal etmiş ve görüşü engelleyerek bir kazaya neden olmuştu…
Bu fotoğraf, yılbaşı ertesi 1 Ocak Pazar günü saat 10.30 sularında arkadaşımız Recai Tanıtkan tarafından çekildi…

Diğer Haberler

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı