Hilda Civanyan ile “Geçmişten Günümüze”…

Moda Deniz Kulübü Sanat Galerisi, “Geçmişten Günümüze” adlı kişisel resim sergisi ile önemli kadın ressamlarımızdan Hilda Civanyan’ı ağırlıyor.

Nilay Meral’ın küratörlüğünde 01-11 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek sergide Civanyan, uzun yıllardır biriktirdiği düşünce ve hayallerini serbestçe ortaya vuruyor. Sanatçının tamamen hayal dünyasında kurguladığı resimler ve renk cümbüşü, onun hiç yaşlanmayacağının bir belirtisi olarak canlı, coşkulu, gerçekçi ve hareket dolu eserler, Moda Deniz Kulübü Sanat Galerisi’nde sanatseverleri bekliyor.


HİLDA CİVANYAN HAKKINDA…

1930 İstanbul doğumlu olan sanatçı, İngiliz Hıgh School ve İtalyan Lisesi’nden mezun olduktan sonra resim çalışmalarına İbrahim Saffi ile başladı. Bilahere Özdemir Altan’in atölyesinde ve İstasyon Sanat Merkezi’nde Sabri Berkel ve Hülya Sun (Düzenli) ile uzun yıllar çalıştı. Eserlerinden bazıları özel kolleksiyonlarda bulunmakta.

Hilda Civanyan, Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği üyesi olup, 1993′de ilk kişisel sergisini Sanat Bank İstasyon Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi. Sanatçının katıldığı karma sergiler ise şu şekilde: 1995 Taksim Belediyesi, 1996 Kadıköy Belediyesi, 1996 Kaş Galeri, 1997 A Galeri, 1997 İstanbul Sanat Fuarı, 1997 Barometre Sanat Merkezi Kuşlar Sergisi, 2002 Harbiye Askeri Müzesi…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı