Gazetecileri haber kaynakları ile buluşturan site yayında…

Gazetecileri dijital ortamda başta PR ajansları ve finans uzmanları olmak üzere haber kaynaklarıyla buluşturan internet sitesi HabereKaynak.com hizmete girdi.

Gazeteciler, HabereKaynak.com’da yer alan form aracılığıyla başta PR ajansları olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki haber kaynaklarına aradıkları bilgiyi duyurabilecek. HabereKaynak.com veritabanında yer alan PR ajansları ve uzmanlar da gazetecilerin talep ettiği konularda bilgi iletecek. Ücretsiz bir sistem olan HabereKaynak.com’a gerekli koşulları taşıyan PR ajansı, avukat, mimar, akademisyen, bankacı, şirket yöneticisi gibi tüm uzmanlar ve haber kaynakları üye olabiliyor.

DOĞRU UZMAN, DOĞRU GAZETECİ İLE BULUŞACAK…

Gazeteciler, zaman baskısı altında çalıştıkları için haber kaynağı ararken olası tüm seçenekleri değerlendirme olanağından yoksun kalıyorlar. HabereKaynak, bir seferde çok sayıda haber kaynağına gazetecilerin sesini duyurmayı amaçlıyor. Diğer yandan, haber kaynakları da çoğu zaman seslerini medya aracılığıyla kamuoyuna ulaştırmakta güçlük çekiyor. Medya kuruluşlarının telefon santrallerini aşamıyorlar, e-postaları gazetecilere iletilen çok sayıda e-posta arasında kaybolup gidiyor. HabereKaynak, doğru uzmanı doğru gazeteci ile buluşturmayı; gazetecilerin haber kaynaklarına ulaşmasını kolaylaştırırken, uzmanların ve diğer haber kaynaklarının da seslerini medya aracılığıyla kamuoyuna iletmelerini sağlamayı hedefliyor.

GAZETECİLERİN ADRESLERİ GİZLENİYOR…

Spam (çöp) ileti olasılığına karşı, bilgi talebi ileten gazetecilerin e-posta adresleri diğer üyelerden gizleniyor. Sistemin kötü amaçlı kullanımını engellemek amacıyla, üyelerden bir dizi kurala uyum göstermeleri de isteniyor. HabereKaynak aracılığıyla bilgi kaynağı aramak veya haber kaynağı olmak için www.haberekaynak.com adresindeki formları doldurmak yeterli…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı