Galeri ARK’ta “Rota: Soyut Manzaralar”

Galeri ARK

Galeri ARK, 9 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihleri arasında Berna Erkün’ün “Route/Rota: Soyut Manzaralar” adlı kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı, Galeri ARK’ta açacağı kişisel sergisinin başlığını ise şöyle açıklıyor: “Yol, hat anlamına da gelen route/rota, gerçek anlamında gidilecek yönü belirler. Bir yere varılan yolu, hattı çizer kesin ve nettir. İşlerimde şeffaf katmanlar halinde kullandığım boyanın bitmemiş eksik kalmış hali ile akışa bıraktığım, gidişatı işaret eden akmış boya izleri ise tam tersi belirsizlik içinde gidilen yoldur. Kıyı çizgisinden ufuk çizgisine bakış anını kadrajlayan tuvaller, varılması varsayılan yeri işaret eden ‘soyut manzara’lardır.”

BERNA ERKÜN HAKKINDA…

1962 Ankara doğumlu sanatçı, 1989 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Anadolu’nun çok katmanlı kültürü, Yunan mitolojisi, Piri Reis haritaları, yok olmaya yüz tutan kültürel ve doğal değerler, genellikle tuval üzerine çeşitli malzemelerle çalışan Erkün’ün eserlerindeki çıkış noktalarını oluşturuyor. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok karma serginin yanı sıra kişisel sergileri de bulunan sanatçı, çalışmalarını İstanbul’da sürdürüyor.

“Route/Rota : Soyut Manzaralar” sergisi, 9 Nisan-1 Mayıs  2016 tarihleri arasında Galeri ARK’ta ziyaret edilebilir.

Galeri ARK

Cemil Topuzlu Cad. Kaya Apt. No:49 Göztepe – Kadıköy

Tel: (0216) 369 49 00  –  info@galeriark.com

galeri-ark-berna-erkun-sergisi (1)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı