Fenerbahçe, yeni nesil akıllı statla golü attı!..

Teknolojik gelişmelerde ilklerle spor camiasına damgasını vuran Fenerbahçe Spor Kulübü, “Yeni Nesil Akıllı Stadyum” ile taraftarlarına yüzyılın sürprizini yaptı. Akıllı cep telefonlarının büyük imkanlar sunduğu günümüzde sarı-lacivertli taraftarlar, ilklerin merkez haline gelen statta büyük bir aileye dönüşüyor. Kadıköy Life Dergisi’nin de takip ettiği Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda lansman, renkli görüntülere sahne oldu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Türk Telekom Grubu’nun üstün teknolojisi ile baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi ve 4,5G uyumlu mobil internet altyapısı sayesinde Türkiye’nin ilk yeni nesil stadyumu oluyor.

“MAÇ COŞKUSUNU YENİ BİR SEVİYEYE TAŞIYORUZ…”

Türk Telekom Grubu “Yeni Nesil Stadyum” projesinin taraftarlar için zengin bir deneyim, kulüp için ise yeni fırsatlar sunacağını belirten Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı Önder Fırat, medyanın yoğun ilgi gösterdiği lansmanda şunları ifade etti: “Bundan 10 yıl önce, içinde bulunduğumuz ve Fenerbahçe’nin kalbinin attığı bu stadı, modern bir stada dönüştürerek bir ilki gerçekleştirmiştik. Bugün ise burada yeni nesil bir stadın müjdesini vermek üzere toplanmış bulunuyoruz. Stadımız bir kez daha bir dönüşüm geçiriyor. Son dönemde sessiz sedasız yürüttüğümüz kapsamlı bir proje ile büyük taraftarımıza yeniden ilkleri yaşatacak, çok farklı deneyimler sunacak dijital bir altyapı oluşturuyoruz. Türk Telekom Grubu teknolojisi ile taraftarımızın maç günü heyecanını ve coşkusunu yeni bir seviyeye taşıyor, standartları yeniden yükseltiyoruz.”

“SARACOĞLU’NU TÜRKİYE’NİN EN AKILLI STADI YAPIYORUZ…”

Fırat’ın ardından katılımcılara seslenen Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir; Türk Telekom Grubu olarak teknolojideki liderliklerini, spora olan tutkularıyla aynı potada eriterek çok değerli bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti. “Teknolojik altyapımız ile Türkiye’de bir ilke daha imza atarak Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı Türkiye’nin ilk,  dünyanın ise sayılı ‘en akıllı statlarından’ biri haline getirmenin adımlarını attık” diyen Akdemir, şu mesajı verdi: “Bu statta artık hızlı ve kesintisiz internetten eğlenceli uygulamalara, güvenilir bağlantıdan yüksek kaliteli iletişime kadar birçok hizmet bir arada sunulacak. Üstelik Türk Telekom Grubu teknolojisi ile Fenerbahçe taraftarı, bu eşsiz deneyimi herkesten önce yaşayacak. Çok kısa bir sürede tamamlanacak uygulamalarımızla birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı sadece ülkemizin değil, dünyanın en modern statlarından biri haline gelecek.”

400’DEN FAZLA NOKTADAN KAPSAMA SAĞLANACAK…

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’na kurulan 4.5G’ye hazır mobil ve baştan aşağı yenilenmiş Wi-Fi şebekesi ile stat içerisinde 400’den fazla noktadan kapsama sağlanacak. 50 binden fazla kişi, kesintisiz bir internet deneyimine sahip olabilecek.

HAKAN DEMİR YİNE RENK KATTI…

Taraftarları GSM ortamında tek çatı altında toplamayı başaran Fenercell Genel Müdürü Hakan Demir, yine renkli kişiliğiyle ilgi odağı isimler arasındaydı. Demir, lansman sonrasında da basın mensuplarına geniş zaman ayırdı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı