Dünya denizleri Haydarpaşa’da buluşuyor…

Haydarpaşa Garı, bu kez sualtı dünyasına yolculuk yapmak isteyenlere ev sahipliği yapacak. Kadıköy Belediyesi’nin ana sponsorluğunu yaptığı Marmara Uluslararası Sualtı Görüntüleme Festivali, 4-13 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

Dünyanın ilk sualtı kulüpleri arasında bulunan Türk Balıkadamlar Spor Kulübü’nün her yıl düzenlediği 15. Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali, bu sene tarihi Haydarpaşa Garı’nda İstanbullularla buluşuyor. 4-13 Eylül 2015 tarihleri arasında düzenlenecek festival, geçen sene kaybettiğimiz Türkiye’de ve yurt dışında gerçekleştirdiği proje ve araştırmalarla sualtı dünyası için önemli hizmetler sunan Gökhan Türe’ye ithaf edildi.

YAKLAŞIK 100 ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

10 gün sürecek festivalde sergi, film ve multimedya gösterisi, söyleşi, seminer, atölye, panel ve sosyal sorumluluk projeleriyle 100′e yakın sayıda etkinlik yer alacak. Düzenlenen ulusal ve uluslararası yarışmalar ise, sualtı yaşamına dair fotoğraf ve videolar aracılığıyla iki farklı disiplinde önemli bir görsel hafıza oluşturacak.

DENİZ KÜLTÜRÜ VE SEVGİSİ AŞILANACAK…

Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali’ne çevre, sualtı ve görüntüleme alanlarında değerli projelere imza atan yurt içi ve yurt dışından çok sayıda seçkin fotoğrafçı, film ve belgesel yönetmeni, araştırmacı ve akademisyen katılırken, çocuklara yönelik gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projeleriyle deniz kültürü ve sevgisinin daha küçük yaşlarda kazandırılması hedefleniyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı