Çok Güzel İş

Evde, arabada, seyahatte, iyi günde ya da hüzünde; yaşantımızın parçası müzik, kimileri için hayatın ta kendisi demek… Müziği ve ritmi ruhunda hisseden üç genç bir araya geldi, “Çok Güzel İş” grubunu kurdu. İlk zamanlarda eğitim gördükleri okullarında büyük beğeni toplayan Ulaş, Kerem ve Ahmet, şimdi profesyonel serüvenleri için düğmeye bastı. Hepsinin de hayatında ilginç ayrıntılar dikkat çekiyor.

Son zamanlarda daha çok Bostancı Altgeçiti’nde sokak müziğini keyifle gerçekleştiren gruba çevre sakinleri oldukça alışmış. “Burada hayatı öğreniyoruz” diyen gençler, müziğin mutluluk verici bir meslek dalı olduğunu fark ederek gruplarının adını “Çok Güzel İş” olarak koymuş.

Ahmet Altıparmak, Ulaş Tomaç, Kerem Ali Kotil.
Ahmet Altıparmak, Ulaş Tomaç ve Kerem Ali Kotil…

“BİZİM İÇİN HAYAL YOK, GERÇEĞE GİDEN YOL VAR”…

Gitarda ve bateride Ulaş Tomaç, klasik ve elektro gitarda Kerem Ali Kotil, solist Ahmet Altıparmak ile birlikte sık sık hünerlerini Bostancı Altgeçiti’nde sergiliyor. Kadıköy Life Dergisi’ne açıklamalarda bulunan genç sanatçılar; “Bizim için hayal yok, gerçeğe giden yol var. Şimdilerde, geleceğin zeminini hazırlıyoruz. Kadıköylüler sokak müziğini çok seviyor ve sanatçıya, emekçiye değer veriyor. Önümüzdeki aylarda ve yıllarda projelerimizi sokaklar şekillendirecek” mesajı verdi.

cok-guzel-is-muzik-grubu-kadikoy-life-dergisi (4) copy

ALMANYA DENEYİMLERİ FAYDALI OLMUŞ…

Öğrenci değişimi programı sırasında Almanya’da uzun süre sokak müziği yapma fırsatı bulan Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Ulaş Tomaç; “Müzik en başta bizim için stres atma, mutluluk kaynağı ve eğlence. Birçok konserde de çaldık ama, sokakta müzik hepsinden daha keyifli. Çünkü hiç tanımadığımız insanlar bizlere eşlik ediyor, beraber zaman geçiriyoruz. Almanya kadar ilgi var sokak müziğine Kadıköy’de. Kısacası altgeçitte müzik yapmak, bizim için Çok Güzel İş” şeklinde konuştu.

cok-guzel-is-muzik-grubu-kadikoy-life-dergisi (2) copy

ŞAMPİYON TEKVANDOCU SAKATLANDI, MÜZİSYEN OLDU…

Solist Ahmet Altıparmak, aynı zamanda İstanbul Tekvando Şampiyonu… Samimi konuşan genç sporcu ve müzisyen Altıparmak; “Bu ülkede ya popçu olacaksın, ya da topçu derler. İkisini de denedim. Karar vermek zor olmadı. Çünkü geçirdiğim ağır bir sakatlık sonrası sporu ve tekvandoyu bırakmak zorunda kaldım. Çok Güzel İş grubumuzu seviyorum. Bizim için hem eğlence, hem de vakit geçirme ve sosyalleşme aracı. Burada geçirdiğimiz zamanın kıymetini biliyoruz ve bizim gibi genç gruplara yol gösterici olabilir düzeye ulaşmak istiyoruz. Müzik çalışmalarımız ile birlikte üniversite geleceğimizi de hayati olarak düşünüyor, ikisini bir arada götürmeye çalışıyoruz” mesajı verdi.

Çok Güzel İş

KEREM ALİ: SOKAĞI SEVİYORUZ…

Sokağa pek taşıyamasa da Kerem Ali Kotil, 5 yıldır elektro gitarı ile iç içe… Kotil, çalışmalarını şu sözlerle ifade ediyor: “Çeşitli sahnelerde konserlerimizi verdik ama, sokağın tadı hiçbiri ile kıyaslanmaz. Ayrı bir havası var bizim için. Halkla iç içe olup müzik yapmak, doyumsuz bir enerji kaynağı aynı zamanda; sokağı seviyoruz.”

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı